Билети и обиколки на двореца Долмабахче

4.6 (89,2K Оценки)

Дворецът Долмабахче се издига на Босфора, където османската традиция среща европейския блясък: кристална стълба, позлатени тавани, огромната Церемониална зала, спокойният харем и последната стая на Ататюрк. Изберете билети без чакане или обиколка с екскурзовод, за да разгледате парадните салони и крайбрежните градини със свое темпо. Резервирайте сега на istanbul.com.

Дворецът Долмабахче и Харемът – билет с прескачане на опашката с аудио гид
Top Pick
Входни билети

Дворецът Долмабахче и Харемът – билет с прескачане на опашката с аудио гид

От €52
€40на човек
Istanbul Tourist Pass: Пропускане на опашките за вход в 100+ дейности
Топ избор
Туристически карти

Istanbul Tourist Pass: Пропускане на опашките за вход в 100+ дейности

4.7Страхотно
(1335 отзива)
€149на човек
Билети за Музея на живописта на Националните дворци и аудио гид
Топ избор
Входни билети

Билети за Музея на живописта на Националните дворци и аудио гид

4.7Страхотно
(349 отзива)
От €17
€10на човек
Музеят на дворцовите колекции Вход без чакане на опашка с аудио гид
Входни билети

Музеят на дворцовите колекции Вход без чакане на опашка с аудио гид

4.4Много добро
(81 отзива)
От €6
€5на човек
Обиколка с екскурзовод на Цистерната Базилика с вход без чакане на опашка за билети
Top Pick
Обиколки с гид

Обиколка с екскурзовод на Цистерната Базилика с вход без чакане на опашка за билети

4.7Страхотно
(2296 отзива)
От €52.50
€48на човек
Дворецът Топкапъ и Музеят на Харема – билет за бърз вход с посрещане и аудио гид
Top Pick
Входни билети

Дворецът Топкапъ и Музеят на Харема – билет за бърз вход с посрещане и аудио гид

4.7Страхотно
(693 отзива)
От €55
€52на човек
Обиколка с екскурзовод на Света София с вход без чакане на опашка за билети
Selling Out
Обиколки с гид

Обиколка с екскурзовод на Света София с вход без чакане на опашка за билети

4.6Страхотно
(2128 отзива)
€38.50на човек
Вход с домакин в Кулата Галата с аудио гид
Top Pick
Входни билети

Вход с домакин в Кулата Галата с аудио гид

4.5Страхотно
(807 отзива)
От €40
€32.50на човек

Доволни посетители

Photo 1 by Lily Evans
L
Lily Evans
Jul 2026
5/5

Stunning palace. The view of the sea from the windows is incredible. It shows how the late Ottoman Empire lived. The tour was well paced and very informative. A highlight of my trip.

Photo 1 by Maria Santos
M
Maria Santos
Jul 2026
5/5

So grand and opulent! You get an audio guide included which explains the history of the Sultans and Ataturk. The palace is huge so wear comfortable shoes. The Harem section was also very interesting.

Photo 1 by Alexander Wolf
A
Alexander Wolf
Jul 2026
5/5

Unbelievable luxury. The crystal staircase and the massive chandelier in the main hall are insane. It looks like Versailles but right on the water. The garden with the gate facing the sea is beautiful.

Photo 1 by Rahul Sharma
R
Rahul Sharma
Jul 2026
5/5

Beautiful architecture on the Bosphorus coast. Inside everything is covered in gold and crystal. You cannot take photos inside but the memories stay. The garden has beautiful roosters and birds walking around.

Photo 1 by Elena Ivanova
E
Elena Ivanova
June 2026
5/5

I was amazed by the chandeliers and decorations. The palace feels very different from Topkapi and that's what makes it interesting.

Photo 1 by Viktor Petrov
V
Viktor Petrov
June 2026
5/5

The level of luxury inside the palace is incredible. Every room seemed more impressive than the last, with beautiful decorations, elegant furniture, and stunning details everywhere I looked. It was fascinating to see how the Ottoman sultans lived and entertained their guests.

Photo 1 by Oscar Johnson
O
Oscar Johnson
June 2026
5/5

The Bosphorus location adds so much beauty to the experience. The views from the palace grounds are stunning, and it's easy to understand why this was chosen as a royal residence. Looking out over the water while exploring the palace creates a unique atmosphere that sets it apart from other historical sites.

Photo 1 by Nadia Hassan
N
Nadia Hassan
June 2026
5/5

One of the most elegant buildings I've ever visited. The architecture, the interior details, and the atmosphere all feel very special from the moment you enter. Each room has its own beauty, and the Bosphorus views make the visit even more memorable.

Photo 1 by Ava SmithPhoto 2 by Ava Smith
A
Ava Smith
Mar 2025
5/5

Booked tickets and walked straight in. The Ceremonial Hall took my breath away, especially the chandelier and the sheer scale are stunning. We lingered in the gardens by the Bosphorus after; perfect finish.

Photo 1 by Mateo GarciaPhoto 2 by Mateo Garcia
M
Mateo Garcia
Jun 2025
5/5

Did the guided tour and it was worth it. Our guide tied the rooms together from the Crystal Staircase to Ataturk’s bedroom with stories that made the place feel alive.

Photo 1 by Liam BrownPhoto 2 by Liam Brown
L
Liam Brown
Aug 2025
5/5

Super elegant and very well kept. We paired Dolmabahce Palace with a short Bosphorus walk and it made a great half day. Tip: go early for quieter halls and better time in the gardens.

Photo 1 by Arman KhanPhoto 2 by Arman Khan
A
Arman Khan
July 2025
5/5

The audio guide was clear and easy to follow. I loved seeing how Ottoman taste mixed with European décor—gilded ceilings, mirrors, carpets—and then stepping outside to the blue Bosphorus.

N@nathan.crowe
0:00
C@cassian.blade
0:00
S@selene.auris
0:00

Съвети от местни за Истанбул

Открийте идеалната обиколка

Дворецът Долмабахче: без опашка на касата с аудиогид

Дворецът Долмабахче: без опашка на касата с аудиогид

Guide: Аудиогид на 25 различни езика

  • Подминете касата и се отправете направо към проверката за сигурност, а после разгледайте двореца Долмабахче със свое темпо — кристална стълба, позлатени салони, огромната Церемониална зала и стаята на Ататюрк — с ясен разказ на вашия език.
Дворецът Долмабахче: обиколки с екскурзовод

Дворецът Долмабахче: обиколки с екскурзовод

Guide: Опитен англоговорящ екскурзовод и аудиогид на 25 езика

  • Получете цялата картина за около 60 минути. Вашият екскурзовод свързва европейския стил на двореца с османската традиция, посочва детайлите, които не бива да се пропускат (от полилеите до килимите), и поддържа равномерно темпо. Изумителната част с харема също е включена.
Комбинирани билети

Комбинирани билети

Guide: Аудиогид на над 25 езика

  • Вижте повече с една резервация, като съчетаете двореца Долмабахче с други забележителности като Света София или двореца Топкапъ. Възползвайте се от вход без опашка на касата там, където е наличен, и от ясен маршрут между обектите, за да обхванете задължителните забележителности на Истанбул, без да губите време по опашки.
Гъвкави карти с множество забележителности

Гъвкави карти с множество забележителности

Guide: Многоезични аудиогидове и обиколки с жив екскурзовод

  • Изберете Istanbul Tourist Pass за лесен вход в десетки забележителности в продължение на няколко дни: дворецът Долмабахче, Света София (варианти с обиколка), дворецът Топкапъ и още; плюс удобни добавки като градския транспорт. Отлична стойност, ако искате свобода и удобство из целия град.
Попитайте Pera за Dolmabahce Palace
Популярни въпроси

Билети и обиколки на двореца Долмабахче Visitor Guide

Дворецът Долмабахче е величествена забележителност от XIX век в Истанбул, известна с кристалното си стълбище, позлатените тавани и европейските зали с изглед към Босфора. Построен като дворцова резиденция на последните османски султани, той съчетава барокови, рококо и неокласически елементи с традиционен османски стил. Ако билетът ви включва достъп до харема, можете да организирате посещението според интересите си. На място се предлагат обиколки с екскурзовод или можете да разгледате самостоятелно с аудиогид. Дворецът Долмабахче е задължителна спирка за всеки посетител на Истанбул.

Бърза информация

Адрес
Vişnezade, Dolmabahce Cd., 34357 Besiktas, Istanbul, Türkiye.
Препоръчителна продължителност
Приблизително 2–3 часа за двореца, харема и градините.
Работно време
Вторник–неделя: 09:00–17:30 (последен вход в 17:00). Затворено в понеделник и на официални празници.
Годишни посетители
Около 1,3 млн. посетители годишно.
Цена на билета
Чуждестранни посетители: 1 800 TL (през деня, 09:00–18:30) / 2 400 TL (вечер, 19:30–22:00)
Брой входове
2 главни обществени порти (Императорската/Салтанат порта и Портата на съкровищницата)
Стандартно време за изчакване
45–60 мин в натоварените часове; по-кратко извън пик. Проверката за сигурност важи за всички.
Изчакване без опашка
Обикновено 20–30 мин (проверката за сигурност пак е задължителна; опашката на касата се заобикаля).
Световно наследство на ЮНЕСКО
Няма данни

Планирайте посещението си в Билети и обиколки на двореца Долмабахче

Работно време
  • Ежедневно работно време:от 09:00 до 17:00
  • Почивни дни:понеделници, както и определени официални и религиозни празници
  • Сезонни промени: Отворено всеки ден от седмицата; часовете може да се променят заради специални събития и празници, обявени от обекта.

Продължителност на посещението: Планирайте 2-3 часа за пълно разглеждане

Най-подходящо време за посещение:Сутрини в делничен ден веднага след отварянето или късен следобед около 15:30 за по-малко хора. Ако можете, избягвайте почивните дни.

Съвет:Започнете с харема (той има най-строг капацитет и се пълни пръв), после разгледайте главния дворец и градините.

Какво да знаете преди да резервирате билети за Билети и обиколки на двореца Долмабахче

  • Билетите за двореца Долмабахче без опашка на касата ви позволяват да заобиколите гишето за продажби на място и да отидете направо на проверката за сигурност; входът за харема изисква билет, който го включва.
  • Проверката за сигурност е задължителна за всички; в натоварените часове предвидете допълнителни 15–30 минути.
  • Резервирането на обиколка с екскурзовод онлайн е най-лесният вариант: срещата е при Императорската (Салтанат) порта, екскурзоводът се грижи за входа, а групата ви минава направо на проверката за сигурност (проверката пак важи).
  • Няма определен дрескод, но носете удобни дрехи и затворени обувки с добро сцепление; интериорите имат дълги килими и полирани подове.
  • Планирайте 2–3 часа за главния дворец, харема и градините.
  • Във вътрешните зали обикновено важи забрана за снимки; запазете кадрите за градините, часовниковата кула и кея на Босфора. Без стативи, селфи стикове или дронове.
  • Аудиогид: достъпен на няколко езика; използвайте мобилни данни или изтеглете през Wi-Fi преди посещението и носете слушалки.
  • Посетете първо харема (капацитетът е ограничен), после продължете към парадните зали и завършете с крайбрежните градини.
  • Лесно планиране на деня: много посетители съчетават Цистерната Базилика със Света София, Хиподрума и двореца Топкапъ, тъй като всички са на кратка разходка един от друг.

Защо Билети и обиколки на двореца Долмабахче е задължителна забележителност в Истанбул

Жив музей на късноосманския разкош
Изток и Запад под един покрив
Церемониалната зала: мащаб и блясък
Харемът и всекидневният живот край водата
Стаята на Ататюрк: тиха пауза в турската история
Градините на Босфора и мигове за снимка
1 / 6

Жив музей на късноосманския разкош

Построен в средата на XIX век, дворецът Долмабахче показва как последните османски султани са избрали да живеят: кристал, златен варак, копринени килими и салони с размерите на игрища. Това е най-бляскавият адрес на града край Босфора.

Изток и Запад под един покрив

Барокови, рококо и неокласически детайли срещат османския вкус във всяка стая. Ще забележите европейски огледала и полилеи редом с турски текстил и занаят — ясна снимка на империя, гледаща и в двете посоки.

Церемониалната зала: мащаб и блясък

Звездата на посещението е огромна зала, увенчана с висок купол и гигантски полилей от бохемски кристал. Застанете в средата и гледайте как светлината отскача от позлатените тавани, мрамора и стъклото; определението за възторг.

Харемът и всекидневният живот край водата

Пристъпете в по-тихи семейни пространства с гледки през протока. По-малките салони, покои и коридори разказват всекидневни истории, които красиво контрастират с показния мащаб на парадните зали.

Стаята на Ататюрк: тиха пауза в турската история

Една проста спалня носи огромно значение за турците: Мустафа Кемал Ататюрк прекарва тук последните си дни. Турското знаме на леглото и спокойната обстановка правят тази спирка също толкова затрогваща, колкото всеки музеен експонат

Градините на Босфора и мигове за снимка

Завършете посещението навън сред фонтани, тераси и крайбрежния кей. Фериботи се плъзгат покрай вас, часовниковата кула се издига до вас, а фасадата на двореца става непринуден фон за класически истанбулски снимки.

Често задавани въпроси за Билети и обиколки на двореца Долмабахче

Билетите за двореца Долмабахче ви дават достъп до главния дворцов маршрут и градините, с допълнителни опции, които включват харема и Музея на живописта. Вариантите без опашка на касата ви позволяват да заобиколите гишето за продажби на място и да отидете направо на проверката за сигурност.

Планирайте около два до три часа, ако искате да видите главните парадни зали, харема и да прекарате малко време в градините край Босфора.

Дворецът обикновено е отворен от вторник до неделя от 09:00 до 17:30, с последен вход около 17:00. Затворен е в понеделник и на някои официални празници. Часовете може да се изместят заради официални събития, затова проверете графика за същия ден.

Стандартният Museum Pass не покрива двореца Долмабахче. Купете билети за двореца Долмабахче отделно или изберете обиколка с екскурзовод или комбинация, която включва вход.

Да. До харема се влиза с билет, който го включва, или с обиколка с екскурзовод, която обхваща харема. Капацитетът е ограничен, затова е разумно този вариант да се резервира предварително.

Без опашка на касата означава, че вече имате мобилен QR код и може да заобиколите гишето за билети. Всички пак минават през проверката за сигурност на портата, така че в натоварените часове са възможни кратки изчаквания.

Фотографирането не е позволено в повечето вътрешни зали. Запазете снимките за фасадата, часовниковата кула, дворовете и кея на Босфора. Стативи, селфи стикове и дронове не се допускат вътре.

Да. Аудиогидове са достъпни на няколко езика за главния маршрут и често за харема. Използвайте мобилни данни или изтеглете съдържанието през Wi-Fi преди пристигането си и носете свои слушалки.

Вземете трамвай T1 до Кабаташ, после вървете 10 до 12 минути покрай брега към Бешикташ до Императорската порта. От Таксим се качете на фуникуляра до Кабаташ и продължете пеша.

Няма дрескод. Носете удобни дрехи и затворени обувки с добро сцепление, защото подовете може да са полирани и ще вървите много. Вземете вода за градините и слушалки, ако ще ползвате аудиогида.

Достъпът е ограничен. Историческите интериори включват стълби като Кристалната стълба и дълги коридори с килими. Хората в инвалидни колички могат да разгледат избрани зони на партерно ниво и градините, но целият вътрешен маршрут не е напълно достъпен. Детските колички са добре навън, но неудобни вътре.

Тоалетните са във външните градини близо до касата. Няма гардероб и големи чанти не се допускат вътре. До часовниковата кула работи малко кафене, а много ресторанти са наблизо в Кабаташ и Бешикташ.

Не пропускайте Церемониалната зала с нейния гигантски полилей, Кристалната стълба, стаята на Ататюрк, украсената Императорска порта и часовниковата кула, както и градините край Босфора. Ако времето позволява, добавете харема за по-тих поглед към всекидневния живот.

Най-спокойни са сутрините в делнични дни точно при отварянето. Друг добър прозорец е средата на следобеда. Ако билетът ви включва харема, започнете първо оттам, защото местата са ограничени.

Да. Много пътешественици съчетават двореца Долмабахче с круиз по Босфора, Галатската кула или разходка до Besiktas Carsi. При ранен старт може да добавите и двореца Топкапъ през другата половина от деня.

Открийте още вдъхновение от Истанбул

Неща за правене в Бурса
calendar_today Sep 29, 2022 5 min

Неща за правене в Бурса

Без значение по кое време на годината посещавате Бурса, ще имате едно от най-хубавите преживявания в Улудаг, защото Улудаг е снежен град през зимата.

Най-доброто турско кафе в Истанбул
calendar_today Sep 28, 2022 5 min

Най-доброто турско кафе в Истанбул

От всички неща, за които трябва да говорим, първото е, че те сервират най-богатото кафе без никакви екстри или прекалено много приготвяне, в допълнение към тяхното вътрешно и

Things to Do in Istanbul in October 2026
calendar_today Sep 2, 2026 13 min

Things to Do in Istanbul in October 2026

Things to do in Istanbul in October 2026: top October picks, weather-aware sightseeing, cruises, museums, where to stay, and smart booking tips.

Синята джамия в Истанбул
calendar_today Jun 27, 2022 5 min

Синята джамия в Истанбул

Синята джамия е зашеметяваща джамия от османската епоха в Истанбул, Турция. Тя е една от най-величествените джамии в Турция и е популярна туристическа дестинация. Джамията е построена между 1609 и 1616 г. от султан Ахмед I и има шест минарета, което е повече от всяка друга джамия в Истанбул. Интериорът на джамията е украсен със сини плочки, които й дават името. Синята джамия е обект на световното наследство на ЮНЕСКО и е отворена за посетители за молитва и обиколки.

Подземен град Истанбул
calendar_today Nov 28, 2022 5 min

Подземен град Истанбул

В продължение на хиляди години град Истанбул е бил столица на трите най-мощни империи Римската, Византийската и Османската империи. Този факт направи град Истанбул един от най-богатите градове в историята и културите и всеки може да го види по всички улици на Истанбул, красива сцена на стара архитектура, съчетана с нови модерни сгради и съоръжения, но тази сцена не може да се сравни с това, което се намира под то.

Яжте суши в Истанбул!
calendar_today Nov 21, 2022 5 min

Яжте суши в Истанбул!

Тъй като Истанбул е мегаполис с население от приблизително 20 милиона души, можете да намерите всякакви храни и ресторанти с различни кухни, като например

Маршрут за Michelin и изискана кухня в Истанбул: Луксозно кулинарно пътешествие из града
calendar_today Jul 29, 2026 28 min

Маршрут за Michelin и изискана кухня в Истанбул: Луксозно кулинарно пътешествие из града

Планирайте перфектното луксозно кулинарно пътешествие с този маршрут за Michelin и изискана кухня в Истанбул, включително къде да отседнете, как да резервирате, съвети за транспорт и най-доброто темпо за

Истанбулски водни пътища
calendar_today Sep 27, 2022 4 min

Истанбулски водни пътища

Днес тези великолепни водни пътища имат свое културно и историческо значение.

Джамията Килич Али Паша
calendar_today Sep 29, 2022 5 min

Джамията Килич Али Паша

Разположен на площад Топхане, това е малък комплекс, състоящ се от джамия, религиозно училище, гробница, обществена чешма и хамам. Построен е

Къде се намира дворецът Долмабахче и как да го посетите?
calendar_today Nov 2, 2025 8 min

Къде се намира дворецът Долмабахче и как да го посетите?

Ако питате „къде се намира дворецът Долмабахче“, отговорът е прост: той се намира на европейския бряг на Босфора в Бешикташ, между Кабаташ и Мачка.