За Истанбул Контакт
Сите фотографии (4)
природата Влезен билет

Zippline Vialand

Зиплајн летовите се во Виаланд, главниот град на забавата, со најдолга линија во градот. Линијата долга 550 метри додава нова возбуда на познатото искуство со брзината од 50 km/h.


 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 8 часа

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Подготвени сте да ја искусите мешавината на адреналин и забава? Vialand Zippline е одличен начин да се доживее летањето на безбеден и безбеден начин! На пруга долга 550 метри, изградена висока над 30 метри, ќе „летате“ со брзина од 50 км на час! Неверојатно и безбедно искуство подготвено за вас со долгогодишно искуство. Професионалниот и пријателски персонал ќе ве подготви и ќе ви даде детални безбедносни информации пред секој лет. 

Vialand е многу популарен трговски центар полн со одлични атракции и со Zippline можете да додадете адреналин во мешавината. Со Istanbul.com можете лесно да го доживеете ова уникатно искуство, купете го вашиот билет сега. 

Работно време на Zippline Vialand:

Понеделник - Петок: 12:00 - 20:00 часот

Сабота - Недела: 13:00 - 21:00 часот

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Доживејте летање на 550 метри долга зиплајн, најдолгата линија во Турција!
 • Со брзина од 50 км на час на 550 метри зиплајн линија, ќе доживеете летање!
 • Откријте дека сте 30 метри над сè како птици!
 • Со професионален и искусен персонал, ова неверојатно искуство е целосно безбедно и сигурно.

Вклучени
 • Билет за искуство со Zippline

 • Заштитна кацига и ремени за употреба

 • Најдолгиот зиплајн во Истанбул!

Локација

За нас

Што е Zipline?

Зиплајн е дефиниран како кабел кој е обесен над наклонот на кој се прикачени макара и ремен за возач. Наклонот на зиплајн му овозможува на возачот да биде влечен од гравитацијата долж линијата. Иако на почетокот во некои области се користеа зип-лајновите како начин на транспорт, денес тоа е популарна алатка за забава што го меша адреналинот со забавата. 

За Zippline Vialand

Виаланд е огромен трговски центар со многу продавници, ресторани и атракции лоцирани на азиската страна на Истанбул. Бидејќи во Виаландс има многу трговски области, одлични ресторани и разни атракции, тој е популарен трговски центар во Истанбул и за локалното население и за туристите. 

Zippline додава адреналин во оваа неверојатна атмосфера со своето челично јаже долго 160 метри и дебелина од 12 mm, кое може да носи над 17 тони! Ќе ’летате’ низ ова јаже со брзина од 22 км/ч! 

Најдоброто нешто за ова искуство е сосема безбедно и здраво! Со искусен провајдер и стручен персонал, ќе бидете подготвени да доживеете неверојатен наплив на адреналин со целосна безбедност! Обраќајќи се на сите возрасни групи, деца, млади и стари, Zippline воспоставува области со сите меѓународни безбедносни и безбедносни сертификати. Зиплајн бизнисите, кои не ризикуваат ниту најмал детал за безбедноста на луѓето, постојано се ревидираат, што им дава доверба и на провајдерите и на корисниците. Сите вработени се специјално обучени, а се на континуирана обука и во однос на безбедноста и на задоволството на клиентите.

Мерки на безбедност

 • Корисниците мора да ги следат сите упатства од овластениот персонал и мора да ги преземат сите потребни безбедносни мерки назначени. 

 • Овластениот персонал има право да не прифаќа клиенти кои не ги исполнуваат критериумите според Стандарди за безбедност. Клиентите кои не ги исполнуваат критериумите за висина, тежина и минимална возраст не можат да бидат принудени да ги користат вработените или клиентот не може да инсистира на употреба.

 • Корисниците не смеат да бидат помали од 30 кг. Потребна е дополнителна поддршка за опрема за корисници над 1.90 см. и 110 кг. 

 • Треба да се носи удобна облека која нема да го спречи движењето. Фустаните треба да бидат одобрени од овластен персонал заради безбедност. 

 • Луѓе со епилепсија, несвестица, вртоглавица, ментални, психолошки и физички нарушувања; пациенти со висок крвен притисок, дијабетичари, срцеви пациенти, оние со физички нарушувања, хронични пациенти со коски и зглобови; бремените жени и оние кои неодамна биле оперирани не смеат да користат.

 • Сите предмети за кои постои веројатност да паднат, да се сопнат или да се изгубат треба да се отстранат. Не е дозволена употреба на пари, накит, часовници, мобилни телефони, фотоапарати, паричници, чанти, обетки, ѓердани, папучи, нараквици, долга несредена коса, марамчиња и сл. Незгодно е да се користи со очила кои немаат задна вратоврска. Врвките за чевли треба внимателно да се врзат.


Често поставувани прашања

Што е zipline?
Зиплајн е дефиниран како кабел кој е обесен над наклонот на кој се прикачени макара и ремен за возач. Наклонот на зиплајн му овозможува на возачот да биде влечен од гравитацијата долж линијата. Иако на почетокот во некои области се користеа зип-лајновите како начин на транспорт, денес тоа е популарна алатка за забава што го меша адреналинот со забавата. 
За што се користи зиплајн?
Zipline традиционално се користел за транспорт во руралните ридски области во различни култури, но денес главно се користи за забава како екстремен спорт.
Што да носам за зиплинг?
Треба да носите удобна и спортска облека во случај да треба да се движите, треба да ви биде удобно. Ви препорачуваме да користите крема за сончање ако планирате да искусите зиплин во лето.
Колку е ризичен zipline?
Ако давателот не е сертифициран и внимателно ревидиран, тогаш зиплајнот може да биде крајно опасен. Затоа, како Istanbul.com, соработуваме со искусен провајдер наречен Zippline.
Дали има ограничување за зиплинг?
Корисниците не смеат да бидат помали од 30 кг. Потребна е дополнителна поддршка за опрема за корисници над 1.90 см. и 120 кг. 
Дали има ограничување на тежината во зиплинирањето?
Корисниците не смеат да бидат помали од 30 кг. Потребна е дополнителна поддршка за опрема за корисници над 1.90 см. и 120 кг. 

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

€140.00 / По лице
Пријателски деца Влезен билет
Легендарниот пожар на Анадолија, познатото танцово шоу кое 25 години ја фасцинира публиката со својата волшебна изведба, овој мај ќе гостува во Античкиот театар Аспендос во Анталија! Со живописни костими и енергични изведби, тоа е патување кое го одзема здивот низ богатото наследство на Анадолија, што го прави незаборавно искуство среде античките урнатини на Аспендос. Купете ги вашите билети сега!

€45.00 / По лице
Zippline Vialand
Вкупна цена 25.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид