За Истанбул Контакт
Сите фотографии (5)
Прескокнете ја линијата Достапно за инвалидски колички Пријателски деца Влезен билет

Emaar Skyview Tower и Skywalk искуство

Поканети сте на незаборавно патување до нови височини на палубата за набљудување на Emaar SkyView, каде што пред вас се расплетува волшебната привлечност на Истанбул, поканувајќи ве да се препуштите на панорамски погледи, возбудливи искуства и моменти на прекрасна убавина што ќе остави незаборавна трага. на твоето сеќавање.


 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Често поставувани прашања
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 часа

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Искусете го Истанбул од нови височини

Emaar SkyView стои како врв на хоризонтот на Истанбул, нудејќи им неспоредливо искуство на посетителите кои бараат неверојатен поглед на градот. Сместена на врвот Emaar Square Mall на страната на Анадолија, оваа иконична точка за набљудување ги издигнува гостите на 200 метри над земја, обезбедувајќи панорамски спектакл кој ги опфаќа најпознатите знаменитости на Истанбул, од величествениот мост Галата до историскиот кварт Кадикој. Со своето возбудливо Skywalk, Најдолгата стаклена тераса во Европа и кафулето Sky Cafe, Emaar SkyView ги повикува авантуристите, романтичарите и љубопитните души да се нурнат во прекрасната убавина на Истанбул од навистина возвишена перспектива.

Купете ги вашите билети сега, дополнително додајте го SkyWalk искуството и добијте целосно искуство „над облаците“. 

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Набљудувачка точка која нуди неспоредлив поглед на Истанбул од 300 метри над земја.
 • Панорама што го одзема здивот опфаќа иконски знаменитости како што се мостот Галата и Кадикој.
 • Возбудливиот стаклен Skywalk широк 30 метри обезбедува уникатно пешачење над градот - дополнителен надомест.
 • Најдолгата стаклена тераса во Европа обезбедува непрекинат поглед на градскиот пејзаж.
 • Sky Cafe нуди можност да се препуштите на турско кафе или освежување додека уживате во глетката.
 • Идеално место за романса, авантура или тивко размислување среде раздвижениот хоризонт на Истанбул.

Вклучени
 • Влезен билет за набљудување на Emaar Skyview
 • Изборно искуство со Skywalk
Не се вклучени
 • Опции за храна и пијалоци во Skycafe
Локација

За нас

Откријте ја хипнотизирачката привлечност на Истанбул од сосема нова перспектива на Emaar SkyView. Сместена на 300 метри над земјата, оваа точка за набљудување нуди неспоредлив поглед на иконите знаменитости на градот и преголемиот хоризонт.

Прошетка во воздух: Искуството со Skywalk

Зачекорете на возбудливиот Skywalk, стаклена патека со ширина од 30 метри, виси над раздвижениот град долу. Почувствувајте го возбудувањето додека го поминувате ова модерно чудо, потопувајќи се во воодушевувачката панорама што се расплетува под вашите нозе.

Панорамски раскош: најдолгата стаклена тераса во Европа

Прегрнете го непрекинатиот поглед на Истанбул од најдолгата стаклена тераса во Европа. Од величествениот мост Галата до историскиот кварт Кадикој, секој агол нуди нова перспектива на богатата градска таписерија.

Искусете го моментот: Кафето Скај

Препуштете се на сетилата во кафулето Скај, каде што можете да вкусите турско кафе или освежителни пијалоци додека се впивате во прекрасните глетки што се протегаат пред вас. Без разлика дали станува збор за романтично рандеву или момент на спокојство среде раздвижениот градски пејзаж, Sky Cafe нуди совршен амбиент.


Често поставувани прашања

Каде се наоѓа Emaar SkyView?
Emaar SkyView се наоѓа на анадолиската страна на Истанбул, во рамките на Emaar Square Mall.
Што можат посетителите да очекуваат да видат од Emaar SkyView?
Посетителите можат да уживаат во неспоредливиот поглед на хоризонтот на Истанбул и иконите знаменитости, вклучувајќи го мостот Галата, областа Кадикој и Босфорот.
Колку е висок Emaar SkyView?
Emaar SkyView се наоѓа на 300 метри над земјата, обезбедувајќи неверојатна перспектива на градот.
Какво е искуството со Skywalk?
Скајвок е возбудлива стаклена патека со ширина од 30 метри, која е суспендирана над градот, нудејќи уникатно и возбудливо искуство на пешачење.
Дали Emaar SkyView е достапен за сите посетители?
Да, Emaar SkyView е достапен преку лифт од Emaar Square Mall. Точката за набљудување и Skywalk се дизајнирани да примат посетители од сите возрасти.
Дали е безбедно за бремени жени да го посетат SkyView?
Да, генерално, SkyView е безбедно искуство за бремени жени. Меѓутоа, бидејќи ќе бидете 300 метри надморска височина, се препорачува претходно да се консултирате со вашиот лекар.
Дали SkyView е достапен за корисници на инвалидска количка и лица со посебни потреби?
Да, SkyView е целосно опремен за поддршка на корисниците на инвалидска количка и сите посетители со посебни потреби.
Дали е дозволена храна и пијалоци во областа SkyView?
Не, храната и пијалоците не смеат да се носат горе. Сепак, можете да уживате во храна и пијалоци во опциите за јадење на 47-ми и 48-ми кат.
Дали има други ограничувања за посети на SkyView?
Не, но во зависност од брзината на ветерот, надворешниот простор на 47-ми кат може да биде привремено затворен од безбедносни причини.

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

€140.00 / По лице
1 час
Дали сте подготвени да влезете во најстрашната хорор куќа во Истанбул?

€23.00 / По лице
Emaar Skyview Tower и Skywalk искуство
Вкупна цена 30.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид