За Истанбул Контакт
Сите фотографии (10)
Влезен билет

Влезен билет за ритам на танцовата претстава

Поминете една вечер во културниот центар „Хоџапша“ и уживајте во фантастична танцова изложба! Погледнете сè, од стомачен танц до модерен турски танц.


 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Поврзани тури
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 65 минути

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Културниот центар „Хоџапаша“ на посетителите им нуди различни привлечни, динамични и уникатни изведби за уживање. На „Ритам на танцовото шоу“ ќе видите сензационални отомански харемски танци, традиционални танци и егзотични стомачни танци. Има и помодерни претстави, па дури и огнено шоу. 

Ве молиме бидете присутни во театарот 30 минути пред почетокот на претставата. Ќе ви бидат послужени бесплатни пијалоци пред шоуто. Ве молиме имајте предвид дека фотографирањето е дозволено, но само без блиц. 

Маршрутата
 • шоу - 08:30 - (60)

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Погледнете ги сензационалните танцови на османлискиот харем, егзотичното стомачно танцување и турскиот модерен танц во возбудлива забавна вечер!

Вклучени
 •  Влезници
 •  Бесплатни пијалоци
Не се вклучени
 • Оброк
 • транспорт
Локација

Знајте пред да одите

Претставата започнува во 20:30 часот


За нас

Поголемиот дел од туристите го сакаат овој настан, па затоа треба да ги купите вашите билети најмалку два или три дена однапред, бидејќи многу денови брзо се распродаваат. Додека ја истражувате богатата турска култура преку народни танци и музика во шоуто Ритам на танцот со туристички водич во Истанбул, ќе бидете сведоци на единствена културна танцова изведба која вклучува традиционални танци, стомачни танци и во живо музика.

Во Истанбул има голем број туристички места каде што се судираат егзотичниот исток и модерниот градски живот. Во атмосферата на зачувување на културата се организираат бројни чудни настани, а античката структура на овој уникатен град е скрупулозно зачувана.
Ќе ги видите и уживате во неверојатните изведби на отоманскиот харем, турските фолклорни изведби од различни делови на Анадолија и уникатните, традиционални стомачни танци стручно изведени од танчери.

Високо анимираните и трогателни изведби со современа кореографија ќе ве воодушеват. И огнените изведби со нивните уникатни визуелни ефекти од 360 степени и ритамот на изведувачите во фантастични костими ќе ве воодушеват.

Ќе се изненадите кога ќе видите како танчерите ја изградија неизвесноста, иако користат различни стратегии за да ја задржат заинтересираната публика. Особено во однос на стомачниот танц. Прво се свири музиката, а потоа на сцена стапува тапанарот. Танчерката потоа влегува на сцената. Танчерот се доближува и се поблиску како што темпото станува побрзо, останувајќи целосно незабележано од публиката. Толпата ја обожава нејзината прекрасна танцувачка изведба, со која таа завршува. Дополнително, музика компонираат и музичари кои работат во театарот. Многу забава е загарантирана благодарение на сето ова!


Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

€120.00 / По лице
природата Влезен билет Подигнување/отпуштање
Искусете го совршениот крај на денот за разгледување на знаменитостите со крстарењето за вечера во Босфор. Крстарете под ноќното небо во Истанбул, восхитувајќи се на прекрасните светла на градот, мостот на Босфор и кулата на Мејден. Уживајте во автентична турска вечера и волшебни традиционални изведби, вклучувајќи стомачен танц и регионални танци. Создадете трајни спомени во оваа незаборавна ноќ!

€40.00 / По лице
Влезен билет за ритам на танцовата претстава
Вкупна цена 32.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид