За Истанбул Контакт
Сите фотографии (4)
1 час

Франкенштајн хорор куќа

Дали сте подготвени да влезете во најстрашната хорор куќа во Истанбул?

67 Коментари

 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • Поврзани тури
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 часа

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Подигнување по избор

Не е достапно

Вдишете длабоко и подгответе се за рандеву со лудиот научник, внукот на д-р Франкенштајн. Хорор куќата Франкенштајн е полна со морничави ликови и ги чека посетителите малку да се забавуваат. Ако имате апетит за хорор, тогаш време е да се замислите како поминувате низ темните скали на ова плашливо место.

Страшната атмосфера на ова место ви дава шанса да го преземете водството во различни застрашувачки контексти. Франкенштајн Хорор Куќата ќе ви помогне да создадете најзабавни спомени и да ја оставите здодевноста на реалниот живот зад себе. 

Нека вашата посета на Франкенштајн Хорор куќа биде најпријатното време на вашето патување!

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Не е потребно искуство!
 • Подгответе се за страв и забава!

Вклучени
 • Франкенштајн хорор куќа
 • Јазик на играта на англиски јазик

Локација

Поврзани тури

Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

67 Коментари
€120.00 / По лице
Влезен билет
Откријте го Истанбул од нови височини на прекрасната палуба за набљудување на кулата Камлика. Стоејќи гордо на огромна височина од 369 метри, оваа иконична знаменитост нуди панорамски поглед кој инспирира со стравопочит на преголемиот хоризонт на градот. Од својот елегантен и футуристички дизајн до неговиот извонреден раст, кулата Camlica брзо стана дестинација која мора да се посети и за локалното население и за туристите. Навлезете во волшебното искуство што ве чека на оваа извонредна палуба за набљудување со istanbul.com!

67 Коментари
€18.00 / По лице
Франкенштајн хорор куќа
Вкупна цена 23.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид