За Истанбул Контакт
Сите фотографии (13)
Прескокнете ја линијата Пријателски деца Влезен билет

Влезен билет за тематски парк ViaSea

Откријте возбуда во Тематскиот парк ViaSea! Со возбудливи возења и атракции погодни за семејството поставени на позадината на Viaport Marina, подгответе се за незаборавна авантура. Купете билети за ден исполнет со забавни спомени и авантура до вашето патување во Истанбул!


 • детали за
 • Определување
 • Често поставувани прашања
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 1 минути

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Откријте ја врвната авантура во Тематскиот парк ViaSea!

Се наоѓа во зачудувачки Виапорт Марина Тузла, Тематскиот парк ViaSea е вашиот билет за незаборавен ден за забава за семејствата. Со возбудливи возења, забавни шоуа и многу да откриете, има по нешто за секого. Почувствувајте ја возбудата додека возите неверојатни тобогани или уживате во атракции погодни за семејството. Без разлика дали уживате во прекрасните глетки или чувствувате брзање на неверојатните возења, тематскиот парк ViaSea ветува ден што никогаш нема да го заборавите. Земете ги вашите билети сега и подгответе се за авантура што ќе ја паметите!

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Уживајте во возбудувања кои предизвикуваат адреналин во различни возења, вклучувајќи го и тобоганот Red Fire и вителот Girdap.
 • Уживајте во забавата за целото семејство со возења како семејниот воз на Наутилус и рингишпилот, совршени за деца од сите возрасти.
 • Сместен во живописната Марина Виапорт, паркот нуди прекрасни погледи и релаксирачка атмосфера за посетителите да уживаат.
 • Од волшебни емисии до интерактивни искуства, ViaSea нуди широк спектар на опции за забава што одговараат на секој вкус и преференци.
 • Со погодности како опции за јадење и паркинг за колички, паркот обезбедува удобно и пријатно искуство за гостите од сите возрасти.
 • Тематскиот парк ViaSea има приоритет на безбедноста на своите гости, со ригорозни безбедносни мерки за да се обезбеди безбедна средина за сите.
 • Паркот се стреми да обезбеди инклузивно искуство за сите посетители, со атракции погодни за гости од различна возраст и способност.

Вклучени
 • Влезен билет за тематски парк ViaSea
Не се вклучени
 • Трошоци за транспорт.
Знајте пред да одите

 • Со влегувањето во паркот, вие прифаќате својствени ризици и мора да ги следите сите објавени и вербални предупредувања од официјалните лица во врска со атракции.
 • Посетителите под 15 години мора да бидат придружувани од возрасен над 18 години, кој ја презема одговорноста.
 • Гостите мора да исполнуваат здравствени, тежина, висина и ограничувања за возраста за сите атракции.
 • Гости со кардиоваскуларни проблеми, грб, вратот или неодамнешна операција, висок крвен притисок или бременост не се дозволени на атракции.
 • Обрнете внимание и следете ги висината, возраста и другите посебни ограничувања прикажани на атракции.
 • Гостите со телесен инвалидитет можат да влезат во паркот со билет, но не можат да користат атракции. Тие мора да бидат придружувани од лице.
 • Временските услови и одржувањето може да влијаат на операциите на атракции.
 • Контактирајте го сервисот за гости за информации за атракции затворени поради техничко одржување во текот на денот.
 • Управувањето со паркот може да го промени работното време, да ги затвори областите или да го ограничи пристапот без претходна најава или рефундирање.
 • Надвор од храна и пијалоци се забранети. Храната и пијалоците купени во паркот може да се консумираат само на одредени места.


За нас

Додадете авантура на вашето патување во Истанбул како ниедна друга Тематски парк ViaSea, каде авантурата го чека на секој агол. Сместен среде воодушевувачката Марина Виапорт, овој парк ветува искуство што ќе ве остави возбудени и воодушевени. Од моментот кога ќе поминете низ портите, ќе ве пречека свет на возбудливи атракции, волшебни емисии и семејна забава.

Оние кои трагаат по возбуда ќе уживаат во нашите тобогани што чукаат од срцето, додека оние кои бараат порелаксирано искуство можат да уживаат во нашите семејни возења и живописен поглед. Без разлика на вашата возраст или интереси, има по нешто за секого во ViaSea.

Одличен ден за сите членови на семејството!

Покрај атракциите, Тематски парк ViaSea нуди добредојде и удобно опкружување за семејствата. Со различни опции за јадење и паркирање за колички, се стремиме да обезбедиме вашата посета да биде што е можно поудобна и пријатна.

Затоа, дојдете и искусете ја магијата на Тематски парк ViaSea за себе. Без разлика дали барате возбуда поттикната од адреналин или едноставно сакате да создадете негувани спомени со саканите, нашиот парк ветува незаборавна авантура за сите.

Вашата порта за авантура

Нурнете во светот на возбуда и возбудувања во тематскиот парк ViaSea, каде секое возење ветува незаборавна авантура за посетителите од сите возрасти. Еве список за одличните возења во кои можете да уживате во паркот:

 • Црвен оган: Искусете го најбрзиот и највисокиот тобоган во Турција, нудејќи возбудливо возење.
 • Семеен воз Наутилус: Уживајте во семејното возење со воз што овозможува забавно и безбедно искуство за сите возрасти.
 • Гирдап - Вител: Почувствувајте го напливот на адреналин на оваа возбудлива атракција што ги врти возачите за 360 степени.
 • Торпидо - Торпедо: Уживајте во неверојатен поглед на паркот и пристаништето од височина од 42 метри на ова возбудливо возење.
 • Donence - вртење подлога: Вртете се и удрете во други автомобили во оваа забавна авантура со ротирачки подметач.
 • Формула Марина: Уживајте во картинг искуство единствено за тематскиот парк ViaSea, со специјално дизајнирани патеки за возбудлива трка.
 • Големи браници: Повторно доживејте го класичното искуство со автомобил со браник, совршено и за возрасни и за деца.
 • Küçük Çarpışan - Мали браници: Помладите гости можат да уживаат во безбедно и возбудливо возење автомобил со браник дизајниран само за нив.
 • Реис Гондола: Плови на релаксирачко возење со гондола и уживај во живописниот поглед на пристаништето.
 • Robocop: Уживајте во забавата и разнобојните светла на ова возбудливо возење за љубителите на адреналин.
 • Рингишпил: Влезете во светот на бајките со ова класично возење во забавен парк, совршено за деца.
 • Мико Гондол - Гондола Deck-Man: Младите авантуристи можат да пловат на пиратски брод и да ги направат своите први морски откритија.
 • Осум: Немојте да бидете измамени од неговата големина - овој забавен подметач нуди удар со возбудливи пресврти и вртења.
 • Орка - Орка: Искусете ја сензацијата на слободен пад на ова возбудливо возење кое им се допаѓа на гостите од сите возрасти.
 • Ахтапот - октопод: Подгответе се за изненадувачка забава додека бркате делфини на оваа возбудлива атракција.
 • Луд танц: Подгответе се за возбудливо и блескаво возење по оваа популарна атракција во тематски парк.
 • Учан Баликлар - Летечка риба: Тркајте над коралните гребени на ова возбудливо возење, совршено за авантуристички гости.
 • Учан Кус - бесплатна птица: Излетувајте низ небото и искусете ја страста на летот на ова возбудливо возење.
 • Море замав: Почувствувајте го ветерот во вашата коса додека се лулате над морето на оваа возбудлива атракција.
 • Drop Tower: Достигнете нови височини и уживајте во неверојатниот поглед од 50 метри над земјата на ова возбудливо возење.
 • Мини замав рингишпил: Младите посетители можат да уживаат во класично возење рингишпил дизајниран само за нив, придружуван од старатели.
 • Ѕвезден флаер: Излетувајте низ небото и искусете ја возбудата на летот на ова возбудливо возење.
 • Атли Каринца - Весел: Галопирај до среќа на ова класично возење во забавен парк, совршено за деца.
 • Торнадо брод: Плови на минијатурни чамци RC за вашето прво морнарско искуство, сместено во пристаништето.
 • Игри на саеми: Одете назад во времето со традиционалната забава во Луна паркот и освојте награди за целото семејство.
 • Кралската јамка: Искусете го врвното возбудливо возење, каде возбудата, адреналинот и забавата се спојуваат за незаборавно искуство.

Често поставувани прашања

Кое е работното време на тематскиот парк ViaSea?
Тематскиот парк ViaSea е отворен од 10 до 6 часот. Имајте предвид дека работните часови може да се разликуваат во зависност од сезоната и временските услови.
Дали има услов за возраст или висина за влез во паркот?
Тематскиот парк ViaSea ги пречекува посетителите од сите возрасти. Сепак, одредени атракции може да имаат ограничувања во висина од безбедносни причини. Ве молиме погледнете ги индивидуалните описи на возење за специфичните барања за висина.
Може ли да донесам надвор храна и пијалоци во паркот?
Надворешната храна и пијалоци не се дозволени во Тематскиот парк ViaSea. Сепак, постојат одредени области за јадење каде што можете да уживате во оброците купени во просториите на паркот.
Дали има некои атракции погодни за мали деца?
Да, ViaSea нуди различни атракции погодни за семејството погодни за мали деца. Од нежни возења до интерактивни искуства, има нешто во кое секој член на семејството може да ужива.
Дали има достапен паркинг во Тематскиот парк ViaSea?
Да, има доволно паркинг достапен за посетителите во Тематскиот парк ViaSea. Ве молиме следете ги знаците и упатствата од членовите на персоналот по пристигнувањето.
Дали има одредено место за паркирање или складирање на колички?
Да, има одредени места за паркирање на колички достапни низ Тематскиот парк ViaSea за ваша погодност. Ве молиме проверете дали количките се безбедно паркирани пред да продолжите кон атракции.
Што се случува во случај на лошо време или одржување на возењето?
Во случај на лошо време или одржување на возењето, одредени атракции може да бидат привремено затворени од безбедносни причини. Istanbul.com не може да биде одговорен за оперативните одлуки донесени од давателот.

Поврзани тури

Влезете во најдинамичниот и најпривлечниот тематски парк во Турција, каде што шопинг, изложби, забава и исклучителен комплекс за животни стилови се спојуваат беспрекорно. Виаланд (порано познат како Исфанбул) ве повикува со забава од светска класа и низа возбудливи возења кои се грижат за сите возрасти.

€55.00 / По лице
Пријателски деца природата

€15.00 / По лице
Влезен билет за тематски парк ViaSea
Вкупна цена 23.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид