За Истанбул Контакт
Прескокнете ја линијата Препорачана Безбедна трансакција Целодневна турнеја Аудио водич Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање

Туристичка карта во Истанбул: 100+ атракции и услуги

Сите ваши планови за разгледување, подредени! Пропусницата ќе ви овозможи да ги прескокнете линиите за билети, да заштеди пари и да ве води низ сите најдобри атракции во градот!

569 Коментари

 • детали за
 • Определување
 • Локација
 • За нас
 • Флексибилно откажување

  Откажете до 24 часа однапред за рефундирање

 • Безбедна трансакција

  Нашиот онлајн систем за плаќање ги шифрира вашите информации за плаќање за да ве заштити од измами и неовластени трансакции.

 • Најдобри Цена Гаранција

  Нашата гаранција за најдобра цена значи дека можете да бидете сигурни за вашата резервација по најдобра цена со истите услови и услови.

Времетраење 2 Година

Проверете ја достапноста за да ги видите почетните времиња.

Туристички водич во живо

англиски

Подигнување по избор

Услуги за земање

Значи, ги резервиравте вашите летови и сместување во Истанбул. Совршено. Кој е следниот чекор? Резервирајте ја вашата туристичка карта во Истанбул!

Туристичката карта на Истанбул покрива речиси сè друго што ќе ви треба на вашето патување! Трансфери на аеродром, обиколки со водич низ врвните музеи и палати во Истанбул и пристап до многу други забавни активности и искуства, вклучувајќи разновидна вечерна забава. Можеби сакате да видите традиционалните Вирливи дервиши или можеби повеќе би сакале да крстарите по Босфор и да гледате стомачен танц и други забавни изведби по автентична турска вечера? Изборот е твој. Добивате пристап до 100+ атракции, искуства и услуги вклучени во вашата туристичка карта во Истанбул. Тоа се сите ваши планови за разгледување и забава!

Можете да се придружите нашите тури со водич и прескокнете ги долгите линии за билети, плус дознајте за историјата на овој неверојатен град без да треба сами да ги правите сите истражувања! Поминете повеќе од вашето вредно време за одмор во истражување на градот. Можете дури и да одите на еднодневно патување до првиот главен град на Отоманската империја, Бурса. Трошоците се вклучени во вашата туристичка карта во Истанбул за да можете да видите повеќе од Турција без дополнителни трошоци! 

Ние, исто така, обезбедуваме бесплатна поддршка за WhatsApp за сите наши клиенти за да можете да контактирате со експерти за патувања за помош со какви било проблеми што ги имате и да избегнете главоболки додека се движите низ градот. 

Со избирање на туристичката карта на Истанбул, ќе заштедите до 75% попуст од вообичаените цени на билетите. Земете ја вашата денес!

Изберете учесници, датум и јазик
Определување
 • Влез во врвните атракции во Истанбул
 • Вечера крстарење и вител Дервиш шоу
 • Прескокнете ги тури со водич
 • Помош преку WhatsApp секој ден од 09:00 до 18:00 часот (време во Истанбул)

Вклучени
 • Атракции и услуги
 • Музеј на Света Софија (патување со водич)
 • Палатата Топкапи (патување со водич)
 • Палатата Долмабахче (патување со водич)
 • Влезот во кулата Галата
 • Цистерна базилика (турнеја со водич)
 • Џамијата Сулејманије (Аудио водич)
 • Византиски Хиподром (разгледа со водич)
 • Музеј на Аја Ирина (обгледување со водич)
 • Дневно патување во Бурса
 • Езерото Сапанча и еднодневно патување Масукије
 • Силе и Агва Дневно патување
 • Тури во Истанбул Сегвеј
 • Крстарење за вечера по Босфор со турски шоуа
 • Виртуелни дервиши шоу
 • Ритамот на танцовото шоу
 • Влезот на Мадам Тисо во Истанбул
 • Музеј на илузии Влезот во Истанбул (Истиклал и Анадолија)
 • Влезот на Музејот на селфи во Истанбул
 • Влез во Истанбул во паркот Минијатурк
 • Музеј на Адам Мицкевич
 • Музеј за илузии и играчки на Wox Turkey
 • Влезот во аквариумот Sea Life
 • Аквариум Емаар и влез во подводна зоолошка градина
 • Влез во аквариум во Истанбул
 • Палубата за набљудување на сафир
 • Skyride 4D симулација
 • Аеродромски шатл во Истанбул во еден правец
 • Сина џамија (патување со водич)
 • Голема чаршија (разгледа со водич)
 • Влезот во џамијата Ејуп Султан
 • Пјер Лоти (Скај трамвај)
 • Влез во кулата на Maidens и превоз со брод
 • Приватен трансфер од аеродром (со доплата)
 • Крстарење по Босфор (90 мин.)
 • Островот на принцовите повратен патување со брод
 • Обиколка со чамци во Босфор
 • Центарот за откривање на Леголанд, влез во Истанбул
 • Xtrem Aventures Истанбул висок јаже патеки
 • Flyzone Влез Демирорен-Ториум-Трговски центар од Истанбул-Ленс Истанбул
 • Влезот на музејот Пера
 • Влезот на музејот Сакип Сабанџи
 • Музеј на фудбалскиот клуб Бешикташ
 • Музеј на играчки во Истанбул
 • Музеј на играчки Балат
 • Музеј на класични автомобили на Урал Атаман
 • Франкенштајн хорор куќа
 • Дијалог во темнината
 • Дијалог во тишината
 • Џунгла Парк Исфанбул Влез
 • Влезот во зандана Исфанбул
 • Влез во Сафари Исфанбул
 • Огледало Лавиринт Влезот во Истанбул
 • Музеј на Аја Ирина (обгледување со водич)
 • Музеј на турски и исламски уметности (патување со водич)
 • VR хеликоптер - Flyride 
 • SkyRide 4D симулациско возење
 • Искуство во работилницата за турски мермер
 • Истанбулски забави во пабот Crawl (со попуст)
 • Фотографирање во отомански стил
 • Превртена куќа фото искуство
 • Неограничена картичка за јавен превоз за туристи (додаток)
 • Специјални понуди и попусти (проверете од веб-страницата)
 • Поддршка за патници во Whatsapp од 9 до 6 часот
Не се вклучени
 •  Картичка за јавен превоз
 • Водич Совет
Локација

За нас

За İstanbul Tourist Pass®

Туристичка пропусница во Истанбул е првата туристичка градска картичка воведена во Истанбул која обезбедува бесплатен пристап до повеќе од 100 туристички атракции, вклучувајќи влезови во музејот, тури за разгледување и многу повеќе. 

Создаден е во 2015 година од CityBerry која има 25+ години искуство во туризмот. Искуството е многу важно во туризмот бидејќи само искусен тим може целосно да ги разбере потребите на посетителите и да ги обезбеди потребните услуги. 

Туристички премин Истанбул не е картичка која собира само различни атракции од различни провајдери, туку тие имаат свој тим на туристички водичи. Професионалните водичи на Pass нудат тури до Света Софија, Сината џамија, палатата Топкапи, палатата Долмабахче, цистерната базилика и Големата чаршија. Овие историски важни неверојатни места треба да се посетат со упатен водич за посетителите да можат да го извлечат максимумот од нив. 

Многу е лесен за купување и употреба Туристички премин Истанбул бидејќи има одлична веб-локација и апликација што можете лесно да ја преземете. Тоа е целосно дигитална картичка за да не треба ништо да печатите, само вашиот паметен телефон е доволен за да се придружите на тури и да посетите музеи. 

Има 1-ден, 2-ден, 3, 4, 5, 7 и 10-ден поминете опции за да можете да одлучите за должината на вашето патување. Можете да го купите каде и да сте на Интернет, за да не морате да го купувате претходно, иако ние секогаш ви предлагаме да купувате порано за да не ве засегнат промените на цените. 

До крајот на 2022 година има повеќе од 250,000 поминува продаваат од компанијата и тие имаат а 98.7% рејтинг за препораки од клиенти што е неверојатно успешно ако мислите! На неговата веб-страница, можете да ги проверите коментарите на корисниците. Важно е да имате доверлива туристичка агенција која ја поддржува вашата пропусница кога сте во странска земја. 


Поврзани тури

Повеќедневна турнеја Водени турнеја
Добијте пристап до линијата за прескокнување и талентиран водич за истражување на базиличната цистерна, палатата Топкапи, палатата Долмабахче и многу повеќе!

569 Коментари
€180.00 / По лице
Повеќедневна турнеја Целодневна турнеја Пријателски деца Разглед историја природата Водени турнеја Влезен билет Подигнување/отпуштање
Цела Кападокија со еден пас! Возење со балон со попуст плус бесплатен пристап до 35+ врвни атракции, тури и искуства.

569 Коментари
€175.00 / По лице
Туристичка карта во Истанбул: 100+ атракции и услуги
Вкупна цена 140.00 €
12 јануари 2022
19:00
2 возрасни (и), 1 дете
турскиот
Дом на атракција
Други атракции што треба да се земат предвид