Yılbaşı ev partisi fikirleri

Aralık ayıyla birlikte İstanbul sokakları renkli bir karnavala dönüşüyor. Yılbaşı etkinlikleriyle dolu bu ayda evinizde kutlama yapacaksanız. Sizler için harika ev partisi önerilerimiz var.

Yılın son ve en güzel ayı olan Aralık ayının son günü 31 Aralık'ta bildiğiniz üzere yeni yılın gelişini kutlayacağız. Kimileri çılgın İstanbul gecelerinde eğlenirken kimisi de evini parti alanına çevirecek. Biz de bu eğlenceli günde ev partisi yapacaklara harika bir yapılacaklar listesi hazırladık. Hem uygun fiyatlı hem de farklı bir ev partisi yapmak istiyorsanız. Bu listeye göz atmadan parti hazırlıklarınıza başlamayın.

 

1 - Sıradışı Noel ağacı tasarımı

noel-agaci

Evinizin en görünen köşesini Noel ağacı için ayırın. Hatta yapay ve ya canlı bir çam ağacı almak yerine evinizde bulunan malzemelerle yaratıcı bir Noel ağacı tasarlayın. Bu, yılbaşı süslerinden de olabilir, eski kitaplardan da! Yaratıcılığınızı konuşturun.


2 - Yenebilir Yılbaşı ev süsleri

noel-susleri

Yılbaşı günü için size önerimiz yenebilir süsler kullanmanız. Bunlar neler mi? Patlamış mısırdan çelenk ve ya ağaç süsü, sevimli desenlerden kurabiyeler.


3 - Pratik Noel aperatifleri

yilbasi-yemekleri

Çalışanlar için yılbaşında yemek hazırlamak oldukça külfet olabiliyor. Onun için tavsiyemiz atıştırmalık aperatifler hazırlamanız. Soğuk olarak sunacağınız için 2 ve 3 gün öncesinden bile hazırlayabilirsiniz. Meyveleri kullanmaktan çekinmeyin!

Atıştırmalık Pratik Kanepe  Tarifi

Malzemeler: Çeri domates, kars gravyeri, defne yada nane yaprağı, zeytin yağı, nar ekşisi

Sunum için; kürdan

Yapılışı: Bir kürdana sırasıyla defne yada nane yaprağı, kars gravyeri ve çeri domates takılır tabağa dizilir. Üzerine zeytin yağı ve nar ekşisi dökülür.

Pratik Meyveli Tatlı Tarifi

Malzemeler: Kivi, portakal, muz, çikolata, dondurma çubuğu

Yapılışı: Mevsim meyvelerini çikolata sosu ile kaplayarak lezzetli ve tatlı bir atıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Bunun için önerimiz portakal, kivi ve ya muz tercih edebilirsiniz. Dondurma çubuğunu meyveleri saplayıp ardından çikolata sosu ile bulayarak buzlukta 1-2 dakika donduruun.

Çikolata sosu için: Çikolata sosunuzu iki türlü yapabilirsiniz 1. paket bitter ya da sütlü çikolatayı cam bır kaba kırıp içi sıcak su dolu tencerede kısık ateşte eriterek elde edebilirsiniz 2. için ev yapımı çikolata hazırlayabilirsiniz.

Ev Yapmı Çikolata sosu

Malzemeler

  • 1 su bardağı süt
  • 1 su bardağı su
  • 1,5 yemek kaşığı kakao
  • 4 yemek kaşığı toz şeker
  • 1,5 yemek kaşığı un

Yapılışı: Bütün malzemeleri tencereye ekleyip, karıştıyoruz. Ardından ocakta kaynatmaya başlıyoruz, bu arada devamlı karıştırmayı unutmayın. Kaynayınca altını kısıp 1-2 dakika daha ateşte bekletiyoruz. 


4 - Yılbaşı süsleri

yilbasi-aksesuarlari

Yılbaşının olmazsa olmaz şeyi fotoğraf çekmek. Bu keyifli anlarınızı ölümsüzleştirirken eğlenceli bir hale getirmek için kullanacağınız eğlenceli maske ve figürleri satın almak yerine siz yapabilirsiniz. Misafirlerinizin rahatça eğlenmeleri için yapacağınız şapka süslerini taç üstüne monte edebilirsiniz. Ya da maske, dudak, bıyık, soru bulutları gibi eğlenceli birçok desenden elde tutmalı çubuklar ve maskeler tasarlayabilirsiniz. (Malzeme olarak keçe, karton materyallerini kullanabilirsiniz.)


5 - Yılbaşı konfetini yap

yilbasi

Geri sayım için eğlenceli bir aktivite de olabilecek konfetiler evinizi biraz kirletse de misafirlerinizi eğlendirecektir. Kamışların içine; poşet, gazete kâğıtlarından küçük küçük keserek hazırlayacağınız konfetiler gecenin son saatleri için pratik bir öneri olacaktır sizlere.


6 - Yılbaşı yemek masanı süsle 

yilbasi

Yılbasının en eğlenceli anı evinizi süslediğiniz andır. Biraz farklı bir ev partisi hayal ediyorsanız. Tavsiyemiz masanıza eğlenceli süslemeler koymanız. Mesela; şampanya kadehlerinde püsküller ve yıldız süsleri, masalarda el yapımı küçük cam ağaçları, kardan adam marshmallowları gibi.

Evinizin odalarını süslemek için önerimiz ise klasik çoraplar yerine mandallara tutturulmuş hediyeler, perdelere takılmış christmas topları.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In