Yeni Popüler semt Karaköy'de ne yenir, nereler gezilir?

İstanbul’un bu aralar açık ara popüler semti Karaköy. Birbirinden farklı konseptlerde açılan mekânlarıyla herkesin uğrak yeri oldu. Bizde sizler için Karaköy’ü keşfe çıktık ve bir gezi rotası çıkardık. Hadi Karaköy’ü keşfedelim.

Karaköy, Tophane ve Eminönü arasına sıkışmış nezih restaurantlarla, sanat galerileriyle ve ilginç alışveriş dükkânlarıyla son zamanların ilgi çekici semtlerinden… Bir zamanların yüzüne bakılmadığı bu semt, gelişen konsept cafe ve restaurantlarla oldukça renkli bir yer haline geldi.

Kahve dükkânları, Bakery dükkânlar, vegan lezzetler ve gastra-pub mekanlarla süslü Karaköy’ü karşımıza gelen ilk sokaktan girerek keşfetmeye başlıyoruz. Burada her restaurant kendine özgü lezzetlere sahip.

Karaköy Kahvaltı Mekanları

Kahvaltı etmek isteyenler için Karaköy’de pek çok mekân önerebiliriz.

Öncelikle kahvaltı diyince akla ilk gelen isim Namlı Gurme'yi öneriyoruz. Her mekânı geride bırakıp ilk sıraya geçen Namlı, şarküteri ve resturant olarak hizmet veriyor. Zeytinyağlılardan farklı çeşitlerde peynirlere, salamdan jambona kadar zengin bir kahvaltı menüsüne sahip.

 

Kahvaltıyı tatlı sevenlerdenseniz bu araların gözde kahvaltısı pan cake yiyebileceğiniz iki mekân var Karaköy sokaklarında bunlardan biri Nar Dükkân, diğeri de Bi Krep Pan Cake iki mekânında pan cakeleri leziz.

 

Serpme kahvaltı seviyorsanız. Tavsiyemiz Bi Nevi'in vegan mutfağından çıkan leziz kahvaltılıkları, Gakkı'nın "Hıccın Böreği" ile serpma kahvaltısı ve Karaköy Tükkan'ın tepsi kahvaltısını öneriyoruz.

 

Ben öğle çok aç değilim, bir tost atıştıracağım diyorsanız. Muhit’in meşhur tostunu tavsiye ederiz.

 

Karaköy Kahve durakları

3.dalga kahvecilerle dolu olan Karaköy’de her ara sokakta farklı konseptler keşfedebilirsiniz. Bunlardan en sevimlisi Ops Cafe, Heisenberg ve Coffee Sapiens’dir. Bu üç mekânda kahve çekirdeklerini ciddiye alan ve en lezzetlisini sunmayı seven mekânlardır.

 

Karaköy’ün her saatine uyumlu mekânları

baltazar-karakoyHer saat oturup bir şeyler yiyebileceğiniz mekânları ise en iyi steak house mekanlarından Burger Lab ve Dünya mutfağı menülü Marjo. Bu iki mekan dışında farklı bir yerler denemek isterseniz tavsiyemiz vintage tabaklarla süslü mekân Karaköy Naif. Dünya mutfaklarından deniz ürünlerine kadar zengin bir menüye sahip.

 

Tatlı tatlı sohbetler için ise önerimiz; Dandin Bakery, pastaları ve tatlılarının hepsi, birbirinden lezzetli. İkinci alternetifiniz Pim Karaköy, yanında pastanesi ile hizmet veren mekânın makarondan pastaya, dondurmadan tartlara kadar pek çok leziz tatlısı var.

 

Karaköy’un geceye hizmet eden Gastro-Pub mekanları

unterUnter

Bir baykuş gibi geceleri yaşanlar için Karaköy gastro-pub mekânlarla dolu… Bunlardan en popüleri Unter; sokağa taşan kalabalığı ile hafta sonlarının en popüler mekânı olma özelliğini taşıyor Unter. salaş, içkinizi içip arkadaşlarınızla kalabalık içinde muhabbet edebileceğiniz güzel mekânlardan.

 

Tükkan

Gece için ısınma turları atabileceğiniz mekanlardan olan Tükkan'ın barmenin elinden çıkma lezzetli kokteylerin her birini denemelisiniz.

 

womWom Karaköy

Ara sokakta kalan Wom, iç dekorasyon tasarımıyla keyifli mekânlarandan, gece için içkinizi sakin bir yerde yudumlamak isterseniz Wom sizin için biçilmiş kaftan.

 

karakoy gastro pubGaspar 

Karaköy'ün gizemli mekânı Gaspar, hem restaurant hem de bar görevi gören mekânlardan. Dileyenler erken gelip yemek ve sohbetin tadını çıkarır. Dileyende içkisini yudumlayıp eğlenir.

 

Karaköy'de nereler gezilir?

Sadece yemek, içmek değil ben biraz gezip, biraz alışveriş yapmak istiyorum diyenlere...

Bey

Erkek giyimine yeni bir soluk getiren Bey, Karaköy Naif'in hemen yanında açıldı. Minimal çizgide sade parçaları seven erkeklere duyurulur. 

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh., Mumhane Caddesi 54/1, Karaköy 


Selda Okutan Jewelry

Sanat ve takıyı bir arada sunan Selda Okutan'ın galeri tadını aratmayan showroomu Karaköy'de yer alıyor. Heykelsi formlarda akseusarlar tasarlayan sanatçı, sadece kendi işlerini değil, beğendiği tasarımcılarında işlerine showroomunda yer veriyor. 

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh., Ali Paşa Değirmeni Sokak No:10 Karaköy. 


Galeri Manâ

Sergi gezmeyi kültür- sanatla dolmayı isteyenler içinse Karaköy'de Galeri Manâ gezmenizi önerebileceğimiz ilk galerilerden kavramsal sanat işlerinin yanında genç sanatçıların işlerine de yer verilen burayı gezi rotanızda es geçmeyin. 

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh., Ali Paşa Değirmeni Sokak No:16. Karaköy. Salı-Cumartesi 11.00-18.00 arasında açık. 


artSümer

Loroz Han içinde yer alan geleri, genç ve olgunluk dönemindeki sanatçıların işlerine ev sahipliği yapıyor.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh., Mumhane Cd., Laroz Han 67, Karaköy. Salı-Cumartesi 11.00-19.00 arasında açık.


Kağıthane Houseofpaper

Her dışarı çıktığınızda kalem, defter almadan dönmeyenlerdenseniz bu mağaza tam sizlik... Fransız İş Geçiti'nde yer alan Kağıthane'de bulunan hiç bir ürüne ihtiyacınız yok. Ama görünce dayanamayıp alacağınızı da garanti ediyoruz. 

Adres: Kemankeş caddesi Fransız İş Geçidi No:11 Karaköy 


Junk Vintage Store

Karaköy'de cafelerin arasında renkli girişiyle cezbetici bir şekilde sizi beklerbu vintage store. İkinci el aklınıza ne geliyorsa bulabileceğiniz Junk aslında gelen konuklarına hayali bir dünya yaratmak için bekliyor. Junk'ın sahibi Aslı Hanım, Londra’ki bit pazarlarından, müzayedelerden topladığı yüzlerce parçayı merak edenlere anlatmaktan hiç çekinmiyor.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh., Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak No:6, Karaköy


 

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In