Yaz geliyor, peki siz hazır mısınız?

Yaz geliyor, peki siz hazır mısınız?

Mayıs ayını yarıladık bile, yaz yüzünü gösteriyor. Tatil planları bile yapılmaya başlandı. O halde spor yapma zamanı!

Gelen baharla içimiz kıpır kıpır olmaya başladı. Yazı müjdeleyen bu bahar aylarında her sene kafamızda aynı soru: bu sene tatilde nasıl görüneceğim? Aslında bu sorunun çözümü basit! Basit bir spor programıyla yaza fit bir başlangıç yapabilir, plajın tozunu attırabilirsiniz. Bahar aylarında hazır enerjiniz yüksekken bunu iyi değerlendirmeli, evde kendi imkanlarınızla ya da belki de bir spor kulübünde profesyonellerle çalışarak  yaza hazırlanmak mümkün.

Evde spor yapmak

Yoğun bir iş programınız varsa ya da spor kulüplerini tercih etmiyorsanız, evinizde de spor yapabilirsiniz. Evinize kondisyon aletleri alabilir ya da basit hareketlerle kendi spor hocanız olabilirsiniz!

Evde Spor Yapmak

Şehrin en iyi spor kulüpleri

Şehir bize her konuda birçok fırsat sunuyor. Spor kulüpleri de bu avantajlardan biri. İstanbul’un her köşesinde bir spor merkezi bulmak mümkün. Gym’lerden fitness center’lara, büyük spor kulüplerinden Pilates salonlarına kadar birçok farklı seçenek sizi bekliyor. Görsel

 Şehrin en iyi spor kulüpleri

Şehirde açık havada spor yapılabilecek yerler

Bahar geldi, güneş açtı. Evde ya da bir spor merkezinde kapanıp harıl harıl çalışmayı istemiyorsanız, şehirde açık havada spor yapabileceğiniz yerler de var. İstanbul’un bisiklet rotaları ya da açık havadaki tenis kortları, futbol ya da basketbol sahaları tam size göre…

Şehirde açık havada spor yapılabilecek yerler

İstanbul’daki Spor Kulüpleri

Eğer siz de ciddi bir çalışma ile yaza fit başlamayı tercih ediyorsanız, şehirde üye olabileceğiniz birçok spor kulübü var. Bu kulüplere üye olabilir bünyelerindeki fitness center’lardan yararlanabilir ya da öğrenmek istediğiniz bir spor dalı varsa profesyonel bir eğitmen ile öğrenebilirsiniz.

İstanbul'daki Spor Kulüpleri 

Spor yaparken dikkat etmemiz gerekenler

Spor yapmak hem bedeni hem de ruhu rahatlatan bir etkinliktir. Fakat tabii ki spor yaparken de dikkat etmemiz gereken noktalar var.

  • Asla tok karna spor yapmamalıyız. Uzmanlar tok karnına spor yapmak oldukça zararlı olduğundan yemek yedikten en az 2 saat sonra spora başlanmaıs gerektiğini söylüyorlar.
  • Spordan sonra mutlaka duş yapmalıyız. Çünkü duş, spor esnasında kasları gevşetip, krampları engellemede yardımcıdır.
  • Spor yaparken kıyafet seçimi de dikkat etmemiz gereken noktalardan. Bol be rahat eşofmanlar ve kaliteli bir spor ayakkabı tercih etmeliyiz.
  • Spora başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapmamız gerek. Aksi taktirde ani incinme, zorlanma ve doku hasarları meydana gelebilir.
  • Görsel


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In