Yaklaşan Festivaller için Stil Önerileri

Güneş içimizi ısıtmaya başladı. Şunun şurasında yaza ne kaldı ki! İstanbul, hareketli eğlence hayatına festivaller ile devam etmeye hazırlanıyor. Peki, bu festivallerde ne giyeceğiniz hakkında bir fikriniz var mı?

Konser mekânları, son konser takvimlerini açıklarken, festivallerde programlarını açıklamaya şimdiden başladı. Film festivalleri, Chill-Out Festivali, Sound Garden, ParkFest, Life In Color Kingdom derken çimlere yayılıp müzik ve sanat ile bulaşacağımız bu özel etkinlikler sizleri bekliyor.

Şimdiden gidilecekler listenizi yaptığınızı düşünerek, sizler için giyinilecekler listesi hazırladık.

 

İşte festivalde olmazsa olmaz parçalarınız:

Spor Ayakkabı

Spor ayakkabılar artık sadece spor yaparken giyilmiyor. İş yerinde, sokakta gezerken hatta festivale giderken bile ayağımızda… Hatta bazılarının vazgeçilmez parçaları. Peki, neden festivalde spor ayakkabı tercih etmeliyiz.

Çünkü çimlere yayılırken ayağınıza her hangi bir şey batabilir. Açık ayakkabı tercih etmek yanlış bir tercih değil. Ama!!! Bu riski, göze almanız gereken bir tercih. Festivaller riski göze almaya gelmez. Çantanızda bir de spor ayakkabı bulunsun deriz.

Kısa Short

Yaz aylarının bir diğer vazgeçilmez parçası short modelleri… Festival stiliniz içinde iyi bir tercih olacaktır.

Kimono Hırkalar

Son zamanların en yaygın trendi Japon giyim kültürünün parçası kimonolar, her yerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz kimono kesim hırkalarda festival stilinize çok yakışacak.

Mayo

Mayo mu? Diye kafanızda soru işaretleri oluştuğunu duyar gibiyiz. Evet mayo! Nedeni çok basit, açık havada güneşin altında kalan bedenleriniz sıcaktan bunalıp, kıyafet izi şeklinde yanmalarınız oluşmasına neden olacağı için mayo-bikini gibi alternatifler sizi kötü güneş yanmalarından kurtaracaktır. Güneş kreminizi sürdüğünüz müddetçe tabi... :)

Sırt Çantası

Festivalin olmazsa olmazı sırt çantalarıdır. Her ihtimali düşünerek büyük bir çantayla gitmek festivalde kurtarıcınız olacaktır.

T-shirt

Festival stilinizi oluşturturken kendinize özel bir t-shirt kullanmak sizi oldukça dikkat çekici yapacaktır. Üzerini rozetlerle süsleyebilir, renkli tekstil kalemleri ile boyayabilir ya da makas ile kesikler atarak modifiye edebilirsiniz.

Şapka

Festivallerin olmazsa olmaz bir diğer parçası şapkalardır. Yazın güneşin sıcaklığından sizi korumanın yanı sıra oldukça stil görünmenizi sağlar. Özellikle BabylonSound Garden gibi kumsal festivalleri ve açık alana yayılan Parkfest Festivalinde tercih edebilirsiniz.

Sandalet

Son zamanların en sükseli trendi ipli, gladyatör stili sandaletler. Biraz Yunan mitolojisi, biraz bohem ve amazon ruhu katan bu parça, festival stillerininde olmazsa olmazı...

Bohem Elbiseler

Bohem trendi son birkaç senedir sokak modasının gündeminde püsküller, salaş elbiseler, dantel detaylı parçalar ve örgü saçlarla  kendinize yaratacağınız bohem stil  Chill Out gibi festivallerde dikkat çekmenizi sağlayacaktır. 

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In