Vizesiz tatilin keyfini çıkarın!

Dünya ülkelerini gezme fikri ne kadar muhteşemse de, vize işlemleri de bir o kadar sıkıcı ve yorucu ama bazı ülkeler var ki Türkiye'den vize istemiyor…

Uzun tatil günlerini değerlendirmek isteyenlere önerimiz yurt dışı seyahat planı. Pasaportunuz, uçak biletiniz ve bir küçük bavulunuz ile hazırlanacağınız bu tatilin keyfini çıkarmak ise pahabiçilemez. Türkiye'de vize işlemleri tatile çıkarken hepimizi yoran, sıkan ve büyük vaktimizi alan bürokratik bir işlem. Vize almak için gerekli evrakların toparlanması ve yapılan masraflar, daha seyahate çıkmadan canımızı sıkmaya yetiyor.  Bu işlemleri es geçerek sadece pasaportunuzla tatile çıkabiliceğiniz birçok vize istemeyen ülke var. 

 

Pasaportunuz hazırsa, tatil keyfiniz içinde sadece nasıl bir tatil planı yapmak istediğinizi bilmek yeterli! 

Türkiye'den vize istemeyen ülkeler; Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belarus, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Makedonya, Maldivler, Malezya, Meksika bunlardan sadece birkaçı...

 

Vizesiz – Arjantin

Tango dansının doğduğu ülke Arjantin, Türkiye’nin 3,5 katı büyüklüğündeki topraklar ve ancak 40-42 milyon kadar nüfusuyla sakin bir doğa harikası. Doğu kıyıları boyunca Atlantik Okyanusu uzanır, batısında Şili, kuzeyinde Bolivya ve Paraguay, kuzeydoğusunda ise Brezilya ve Uruguay bulunur.  Eğlenceli, canlı, renkli, demokrat ve modern bir ülke olan Arjantin’de gezmek için bizim tercihimiz başkenti Buenos Aires buraya geldiğiniz de en popüler yemeği Asodo’yu muhakkak deneyin. Bir çeşit biftekten yapılan yemek Buenos Aires ile özdeşleşmiştir. Bunun yanı sıra İtalyan yemekleri de Arjantin’de oldukça yaygındır.

Arjantin'de nereler Gezilir?

Plaza del Mayo, Jardin Japones, Casa Rosada, Florida Caddesi, La Boca, Pilar Kilisesi

Arjantin’e en ucuz uçak bileti ve tüm Arjantin otelleri için İstanbul.com Seyahat’i ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Vizesiz – Güney Afrika Cumhuriyeti

Güney Afrika Cumhuriyeti bilinen adıyla Güney Afrika, Afrika'nın en güney ucunda yer alan bir ülkedir. Güneybatısında Atlas Okyanusu, güneydoğusunda Hint Okyanusu vardır. Tropikal bir iklime sahip olan Güney Afrika’nın yasama başkenti olan Cape Town ülkenin en turistik şehirleri arasındadır. Doğal güzelliği ile UNESCO tarafından 2004 yılında Dünya Mirası Listesine alınan Cape Town’da  9000 ayrı bitki türü yer alır. Şehirdeki en turistik dağ yatay olarak sanki bir bıçakla kesilmiş gibi tepesi dümdüz olan masa şeklindeki Masa Dağı. Hava koşulları müsait olduğu zaman buraya çıkarak teleferiğe binilebilinir ve kartpostalları süsleyen kuşbakışı manzarası seyredilebilir. Dört mevsimin yaşandığı bir coğrafya olan Güney Afrika’da, kıyılarda Akdeniz iklimi hakim. Kasım-şubat yaz dönemi, mayıs-temmuz kış dönemi yaşanır. Yılın 4 mevsimiz turist ağırladığı için her zevke hitap eden bir yemek kültürüne sahip olan şehirde, Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek karma bir mutfak kültürü oluşmuş.

Güney Afrika'da nereler Gezilir?

Table Mountain (masa dağı),  Robben Island (ada/eski hapishane),  Kirstenbosch National Botanical Gardens (park),  Victoria & Alfred Waterfront (liman),  Boulders Beach (penguenler plajı), South African National Gallery (ulusal sanat galerisi)

Güney Afrika tur seyahatinizi İstanbul.com Seyahat bölümünden en ucuz Güney Afrika uçak biletiyle ve en iyi Güney Afrika otelleriyle planlayın.

 

 

Vizesiz – Bahamalar

Bahama Adaları mercan resiflerinden oluşan kayalar da  dahil edildiğinde toplam 2000 adadan oluşmaktadır. Bahamalar, Karayip adalarının bir parçasıdır. Gerçekte Karayip Denizi’nde değil Atlantik Okyanusu içerisinde yer alan bu egzotik ada dupduru ve ışıltılı mavi denizi, cezbedici sahilleri ve tropik güneşi Bahamaları muhteşem bir tatil yeri haline getirmiştir. Kumsalda güneşin keyfini yaşamanın yanında çok sayıda su aktivitesi tatil severlerin tercihine sunulmaktadır. Bunlar arasında dalış yerleri ve balık tutma alanları dünyanın en iyileri listesinde her zaman ilk sıralarda yer alır. Burada damak tadına uygun muhteşem yemek mekanları ve gece mekanları bulunmaktadır.  

Bahamalar'da nerelerde Gezilir?

Versailles Gardens (Versailles Bahçeleri), Bacardi Fabrikası, Deniz Tabanında Yürümek, Korsanlar Müzesi Nassau

Bahamalar’a en ucuz uçak bileti ve tüm Bahamalar otelleri için İstanbul.com Seyahat’i ziyaret edebilirsiniz.

 

Vizesiz – Barbados

doğasıyla sizi büyülemeye hazır bir cennet Barbados, bağımsız bir ada ülkesidir. Güney Karayipler bölgesinde uzanan ülke Karayip Antil Adaları zincirinin bir parçasıdır. Aynı zamanda Amerika ülkeleri'nden de biridir. Konumuyla Güney Amerika kıtasına bitişiktir. Barbados düşündüğünüz gibi pahalı bir ada değil cebinize uygun birçok otel bulabilirsiniz. Bembeyaz kumsalı ve masmavi denizinde keyif yapabileceğiniz gibi, vahşi dalgalarına karşı rüzgar sörfü, treking, tırmanma ve dalış yapabilirsiniz. Barbados’a gittiğinizde meşhur uçan sandviçlerinden yemeden dönmeyin. Hem ucuz hem de oldukça lezzetli bu tat Barbados’un en popüler yemeklerinden.

Barbados'da nerelerde Gezilir?

Andromeda Gardens, Harrison Cave, Barbados Museum and Historical Society, Bottom Bay, Animal Flowersr Cave,  

Barbados’a en ucuz uçak bileti ve tüm Barbados otelleri için İstanbul.com Seyahat’i ziyaret edebilirsiniz.

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In