Visconti ile baba sevgisi yazıya dönüşsün

Lüks kalem markası Visconti’den Babalar Günü için armağan önerisi...

Dünyanın en zarif yazı gereçlerini sunan İtalyan lüks kalem markası Visconti, 15 Haziran Babalar Günü’nde armağan arayanlara Van Gogh serisi kalemlerini öneriyor. 

El işçiliğini, teknoloji ve sanatla buluşturan Visconti kalemleri, yazıya yönelik zarafetini bu kez babalarla paylaşıyor. Visconti, 15 Haziran tarihinde kutlanacak bu bu özel gün için, ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’a ithaf edilerek hazırlanan kalem serisini öneriyor. Günlük kullanıma uygun “Regular Edition“ kategorisinde tasarlanan tükenmez, roller ve dolma kalemler, Babalar Günü’nde özel armağan arayışında olanlara etkileyici seçenekler sağlıyor.

Tablolardaki canlı renkler kalemlerde

Empresyonist ressam Van Gogh’un anısına hazırlanan koleksiyonda, ressamın en ünlü eserleri ve eserlerindeki canlı renk tercihleri yol gösterici oldu. Orjinal renklerin yakalanabilmesi ve bunların kalemlerin hammadesi olan reçineye uygulanabilmesi, çok sayıda doğrulayıcı analiz ve incelikli çalışma sonucu gerçekleştirilebildi. Visconti, diğer kalem serilerinde de kullandığı, ancak başka hiçbir kalem üreticisinin henüz uygulayamadığı, renk içinde renk karışım teknolojisini kullanarak Van Gogh’un eserlerindeki renk motiflerini kalemlere yansıttı. Kalemlerdeki biçimsel tasarım da özgünlük taşıyor. Van Gogh serisindeki kesitli özel gövde tasarımı, kalemlerin masa üstünden kendi kendine yuvarlanmasını önlüyor. 

Visconti, estetik kutuları içinde;   

  •          Starry Night – Yıldızlı Gece
  •          Room in Arles -  Van Gogh’un Odası  
  •          Sunflower – Ayçiçekleri
  •          Portrait Blue -Van Gogh’un Otoportresi 

başlıklı kalemleri sunuyor. 

Van Gogh serisindeki kalemler 195 Euro+KDV ile Visconti bayilerinde satılıyor. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In