Vacheron Constantin Nişantaşı'nda!

Dünyanın en eski ve en prestijli saat üreticilerinden biri olan Vacheron Constantin yeniden açılan butiği saat severleri bekliyor.

Başarı dolu 259 yıllık geçmişiyle saatçilik tarihine adını yazdırmış, dünyanın en eski ve en prestijli saat üreticilerinden biri olan Vacheron Constantin’in yeniden açılan butiği ile artık Abdi İpekçi Caddesinde!

Türkiye’nin İsviçre saatçiliğiyle ilk ticari ilişkisi 16.yüzyılda başlamış. Bu dönemde, bir grup Cenevre’li saatçi Galata’ya yerleşmiş. 1817 yılında, Vacheron Constantin 6 adet saatten oluşan “ à la Turque” adlı bir seri üretmiş. Bu siparişin ardından, 1900 ve 1938 yılları arasında Konstantinopolis’li tüccarlar ve özel müşteriler için devamlı olarak saat üretmeye başlamış. 1999 yılında, Osmanlı imparatorluğunun 700. yılı sebebiyle “Ottomane” adlı, kadranında Sultan Süleyman’ın turasının yer aldığı  limitli seri tasarlanmış. Vacheron Constantin, tarihi İstanbul şehrinde yaklaşık 2 asırdan beri mevcudiyetini korumakta. 

Her modeli, her makinesiyle farklı dönemlere damgasını vurmuş olan Vacheron Constantin’in kendi tarihçesi saat endüstrisinin tarihçesiyle paralel gidiyor ki bu da saatçinin estetik olduğu kadar teknik yaratıcılıktaki başarısını tescilliyor. 

 

Cenevre’deki tarihi Vacheron Constantin Maison’un estetik değerlerine sadık kalınarak dekore edilen butik sıcak ve rahat bir atmosfere sahip. Gözalıcı mimarisi, ahşap ve deriyle tamamlanan şık dekorasyonuyla güven duygusu veren huzurlu bir ortam yaratılmış.

Duvarları kaplayan beyaz deri detaylar, yerdeki ithal mermerler ve iç mekanı dışarıdan tamamen izole eden, İstanbul illüstrasyonlu buzlu camlarla butik özgünleştirilmiş. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In