Turkish Airlines Euroleague 2017 Final Four İstanbul’da!

Avrupa basketbolunun en önemli organizasyonu olan Euroleague final serisi İstanbul’da.

Biletleri şu an satışta olan, Turkish Airlines Euroleague 2017’nin Final Four serisi İstanbul’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak. Dünyanın NBA’den sonra en önemli organizasyonu olarak gösterilen Turkish Airlines Euroleague’de bu sene Türkiye’den dört takım yarışıyor. Euroleague’de ülkemizi Darüşşafaka Doğuş, Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank ve Anadolu Efes temsil ediyor. Euroleague Final-Four serisinin İstanbul’da oynanacak olması takımlarımız için ayrı bir motivasyon kaynağı olurken; takımlarımız içinde Final-Four şansı en yüksek olan takım Fenerbahçe olarak gösteriliyor.

Euroleague’de normal sezonu ilk sekiz sırada bitiren takımlar, kendi aralarında oynuyor ve o sonuçlara göre başarılı olan dört takım aralarında Final-Four oynuyor. Bu yıl Euroleague Final-Four serisi İstanbul’da oynanacak.

Euroleague Fenerbahçe

Takımlarımızdan Galatasaray Odeabank güncel puan durumunda, 8 galibiyetle 14. Sırada yer alıyor. Ve play-off oynama şansının çok düşük olduğu görülüyor. Dolayısıyla Galatasaray Odeabank’ın, İstanbul’da oynanacak olan Final-Four serisine katılımı zor görünüyor.

Takımlarımızdan Darüşşafaka Doğuş, 24 maçta 12 galibiyetle 9. Sırada bulunuyor. İlk 8 takımın aralarında oynadığı play-off sistemi için Darüşşafaka Doğuş’un şansı oldukça yüksek görünüyor. Darüşşafaka Doğuş, play-offa kalabilmesi durumunda İstanbul’da oynanacak olan Final-Four finalini zorlayacak.

Takımlarımızdan Anadolu Efes,  24 maçta 13 galibiyetle ile 8. Sırada bulunuyor. Anadolu Efes şuan play-off kotasında. Anadolu Efes de İstanbul’da oynanacak olan Final-Four için güçlü adaylar arasında yer alıyor.

Takımlarımızdan Fenerbahçe ise, 25 maçta 16 galibiyet alıp; play-offu neredeyse garantilemiş durumda. Fenerbahçe bu sene Euroleague şampiyonluğunun favorileri arasında yer alırken, İstanbul’da oynanacak olan Final-Four’a katılımasına kesin gözüyle bakılıyor.

Fenerbahçe geçen sene Euroleague’de CSKA Moskova ile final oynamış, çok dramatik bir şekilde şampiyonluğu rakibine kaptırmıştı.

Turkish Airlines Euroleague Final-Four İstanbul, 19-21 Mayıs tarihleri arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

Euroleague Final-Four Sinan Erdem'de

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In