Troya efsanesi tekrar hayat buluyor!

Efsanevi dans topluluğu Anadolu Ateşi, Troya efsanesine hayat veriyor. Mustafa Erdoğan'ın sanat yönetmenliğinde gerçekleşecek Troya Dans Gösterisi, Ülker Sports Arena'da olacak.

İlk kez kapılarını 2012'de aralayan Troya dans showu, 21 Kasım günü de birçok yenilikle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor!

Efsanevi dans topluluğu Anadolu Ateşi'nden yüzyılın dans projesi Troya gösterisi İstanbullu sanatseverlerle buluşuyor. Sanat tarihinin bu ölümsüz eseri olan Troya'nın açıklı hikayesinin anlatıldığı dans göstersinde bu sene farklı sahne showları yer alıyor. 

troyaPrag Filarmoni Orkestrası'nın seksen kemancısı ve vokali, Kardeş Türküler'in yerel tınıları, Türkiye'nin ünlü virtüözlerinin yanı sıra dünyaca ünlü Vassilis Saleas, Gheorghe Zamfir ve Jivan Gasparyan'ın müziklerinde katkısı olduğu bu unutulmaz müzikal yeni turne kapsamında kostüm ve hikayesiyle yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Kadın hikayesi olan Troya'da ağırlıklı olarak Troyalı kadınların dans showları yer alıyor.

Troya; Hitit Kralı Tuthalia'dan Akhileus'a, Büyük İskender'den Roma İmparatoru Sezar'a, Pers kralı Kserkses'den Bizans kralı Konstantinus'a, Fatih Sultan Mehmet'ten Mustafa Kemal Atatürk'e kadar çağlar aşan dünya liderlerinin düşlerini süsleyen ışıklı şehir.

troya

Troya yıkıntılarından yükselen çığlık ve 3000 yıllık mistik bir düşün yeniden hayat buluşu...  Anayurdundan bütün insanlığa... Troya'da zaman, Troya'da mekan, Troya'da aşk ve sınırsallık... 
Yitik bir mitin gölgesinde sürdürülen hummalı bir çalışma, görmezden gelinen tarihe karşı bir tarih ve müzikal bir başkaldırı. 


Droya Dans Gösterisi Bilet Fiyatları

Saha içi VIP - 156.00 TL

Saha içi Platinum - 134.00 TL

Tribün Kategori 1 - 112.00 TL

Tribün Kategori 2 - 89.50 TL

Tribün Kategori 3 - 67.50 TL


45 milyon izleyiciye ulaşan, 98 ülkede ve 280 civarında şehirde sahne alan Troya, 21 Kasım 2014 saat 21:00'de Ülker Sports Arena'da sanatseverlerle buluşacak.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In