Tim Burton'ın filmi Big Eyes vizyona giriyor

Tim Burton'ın filmi Big Eyes vizyona giriyor

!f Bağımsız Filmler Festivali kapsamında ilk gösterimini yapan Büyük Gözler sinema filmi 6 Mart 2015 ayında tüm salonlarda vizyona giriyor.

Başrollerini Amy Adams ve Christoph Waltz'ün üstlendiği Büyük Gözler filmi Tim Burton'ın gerçek üstü filmlerinden biridir. 1950'li yıllarda büyük gözlü çocukların resimlerini yaparak ünlenen ressam Walter Keane'in gerçek hayat hikayesinden esinlenilen Büyük Gözler !f film festivali sonrası yine vizyonda olamaya devam edecek.

 

Film Özeti

Margaret ile Waltar'ın arasında geçen film ilk başlangıcı Margaret'ın ilk eşinden kaçmasıyla başlıyor. Kocasının baskısına dayanamayan Margaret, kızı ve resimlerini alarak başka bir şehre hayatını yeniden kurmaya gider. Ardından tesadüf eseri Walter Keane ile tanışan Margaret, asla hayatının bu kadar altüst olacağını tahmin etmiyordur. Kendisi gibi ressam olan ve aynı zamanda farklı işlerle de uğraşan Walter, Margeret'ı pek çok kez kandırır. En büyük yalanını ise onun sanat eserlerini kendisi yapmış gibi lansa ederek yapar. Bastırılmış duyguları ve cesaretsiz yapısı ile kocası altında ezilen Margaret sanat camiasında asla kendini gösteremez. Büyük gözlü çocukların gerçek yaratıcı olmamasına rağmen Walter, iyi bir satış stratejisiyle büyük gözlü çocuk tablolarının satış grafini artırır.

büyük gözler

O dönemlerde kitch bulunan bu tablolar sanat otoriteleri tarafındna saygı duyulmasa da pek çok sanatçı ve halk tarafından tablolar son derece değerli görülür.  Artık Walter Keane büyük bir sanatçıdır. Para ve şöhreti yakaladıktan sonra eşi Margaret'ı gölgede bırakır. Yaptığı tabloların birisi için bile "Benim tablom!" diyemeyen Margaret, kocasının baskına karşı çetin bir savaş verecektir. 


Film 6 Mart 2015 tarihinde tüm salonlarda gösterimde olacak. Vizyon öncesi izlemek isteyenler için !f Bağımsız Film Festivali takvimine göz atabilir.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In