The Marmara Otelleri'nden geleneksel iftar sofraları

The Marmara Otelleri, ödüllü şeflerin hazırladığı Türk ve dünya mutfağının birbirinden seçkin iftar menüleriyle Ramazan ayı boyunca misafirlerini lezzet yolculuğuna çıkarıyor.

Türk mutfağına verdiği özel önemle tanınan The Marmara Taksim, bu yıl da Ramazan boyunca sunduğu iftar yemekleriyle fark yaratıyor.

The Marmara Taksim Tuti Restaurant’dan Ev Yapımı Lezzetler

The Marmara Taksim Otel bünyesinde yer alan Tuti Restaurant’ta Türk ve Osmanlı yemek kültürünü yansıtan saraylara layık bir iftar büfesi kuruluyor. Özel tasarlanmış açık büfedeki zengin iftariyelik, zeytinyağlı çeşitleri, soğuk başlangıç yemekleri, Osmanlı şerbetleri ve pek çok tatlı seçeneği konuklara keyifli bir Ramazan yaşatıyor. Kırmızı etten beyaz ete kadar uzanan ana yemek seçenekleri arasında Sultan Beğendi, Dut Pestili “Hayrabolu” Kuzu İncik, Piliç Kapama ve eşsiz tadıyla Soğanlı Levrek Şaşlık bulunuyor. Geleneksel Türk tatlılarının yanı sıra Fıstık Kıtırı ve Dağ Meyveleri ile servis edilen Kuru Meyveli “Nougat” Parfe ise damakları şenlendiriyor. Bu muhteşem lezzetler Osmanlı şerbeti, limitsiz demleme çay, kahve, meyve suları ve meşrubatlar ile İftar menüsünü 100 TL’ye sunuluyor.

The Marmara Taksim’de konaklayan misafirlere özel hazırlanan sahur menüsünde ise birbirinden zengin kahvaltı çeşitleri ile iftariyeliklerin yanı sıra ferahlatıcı hoşaflar bulunuyor. Oda servisi olarak sunulan sahur menüsünün fiyatı 90TL’dir.


Adres: Taksim Meydanı / Beyoğlu

Telefon:  (212) 334 83 00


İftar Buluşmalarının Adresi: The Marmara Pera ve The Marmara Şişli

Kolay ulaşımı ve konforlu odalarıyla İstanbul’u şehrin sıfır noktasında yaşamak isteyenlerin tercihi The Marmara Şişli ile tarih, sanat ve iş dünyasının merkezi olan Pera’da yer alan The Marmara Pera, Ramazan ayı boyunca her gün farklı iftar menüleri sunuyor. The Marmara Pera bünyesinde yer alan Cafe Marmara ve The Marmara Şişli’de yer alan Lobby Restaurant’ın iftar menüsü; zengin iftariyeliklerden çorba çeşitlerine, ara sıcaklardan salatalara, her gün farklılık gösterecek lezzetli ana yemeklerden sütlü ve şerbetli tatlılara kadar geniş seçeneklerden oluşuyor. Cafe Marmara ve Lobby Restaurant konuklarına, limitsiz demleme çay, kahve, meyve suyu ve meşrubat da ikram ediliyor. İftar buluşmalarının adresi olan The Marmara Pera ve The Marmara Şişli’nin set menüsü KDV dahil 60TL’den sunuluyor. 


Adres: Asmalı Mescit Mh., Meşrutiyet Cd No:93, 34430 Tepebaşı/İstanbul

Telefon: (0212) 251 4646


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In