Test edildi onaylandı, spor yaparken dinlenecek 5 şarkı!

Neden kimse salonlarda çalan müziklerin neredeyse hepsini ezbere bildiğini itiraf etmez? Spor yaparken Beyonce dinleyen insan belgesel izleyen insandan daha samimi değil midir sizce de?

Sporla arası iyi olanlar bilirler ki, spor salonunda koşmak, ağırlık kaldırmak ve aklınıza gelen her türlü hareket de dahil olmak üzere, yapacağınız her şey öyle sokaktakine benzemez. Neden benzesin ki, etrafta kadın erkek bir sürü göz, bir sürü kas, bir sürü hormon… Gel de normal davran, doğal ol!

Tabii bu durumun tüm spor boyunca sürdüğünü söylemek yanlış olurdu herhalde, biraz ter atmaya başlayınca kimsenin gözü kimseyi görmüyor. Ama ilk dakikalar hep aynıdır, değişmez. Tüm bu estetik kaygıların yanında daha neler var neler… 

Mesela müzik!

İçinizden “Nasıl yani” diye sorduysanız, hemen açıklayalım. Spor salonlarında çalan müzikleri bilirsiniz, hatta kendinizi kandırmayın çoğunu ezbere biliyorsunuz. Diyelim ki ısınmak için koşu bandına çıktınız, aslında salonda çalan müzik tam da o akşam işten çıkmış, enerjisiz ama spor yapmaya hevesli görünmeye çalışan ruhunuza ilaç! Ama siz hiç de öyle pop müzik dinleyen, “clubber” biri değilsiniz… Neden kimse salonlarda çalan müziklerin neredeyse hepsini ezbere bildiğini ve dahası eğlendiğini itiraf etmez, öyle görünmek istemez, anlaşılır şey değil. Spor yaparken Beyonce dinleyen insan belgesel izleyen insandan daha samimi değil midir sizce de? 

Bizden size minik bir tavsiye, gücünüze güç katmak mı dersiniz, içinizde olanı ortaya çıkartmak mı bilinmez ama vücudun müzikle motive olduğu bilimsel bir gerçek. Beslenmek için tek ihtiyacınız yemek değildir, ruhunuzu da unutmayın ve sizin için seçtiğimiz 5 şarkıyı aklınıza yazın. 

Spor yaparken dinlenecek 5 şarkı!

Rihanna - Hard ft Jezzy  


 

Eminem - Don't you know ft 50 cent 


 

Jennifer Lopez - İ'm into you


 

 Adele - Rolling İn The Deep 


 

Madonna - Celebration 

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In