Tanrının Evlerinde Yankılanan Sesler konseri

İnaçlar ve Müzikleri Tanrının Evlerinde Yankılanan Sesler konseri, 23 Ağustos Cumartesi günü Heybeliada Aya Triada Manastırı'nda gerçekleşecek.

Adalar Müzesi, Adalar Vakfı, RUMVADER (Rum Vakıfları Derneği), Osmanlı – Türk Sefarad Kültürü Araştırma Merkezi, Beyoğlu Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi Vakfı, İstanbul Süryani Katolik Vakfı, Cem Vakfı, TMV (Türk Musikisi Vakfı) işbirliğiyle gerçekleşecek olan İnaçlar ve Müzikleri Tanrının Evlerinde Yankılanan Sesler konseri, 23 Ağustos Cumartesi günü Heybeliada Aya Triada Manastırı'nda gerçekleşecek.

Beyoğlu Musiki Sevenler Derneği Korosu (Rum), Yako Taragano Sinagog İlahileri Korosu (Yahudi), Beyoğlu Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi Vakfı, İstanbul Süryani Katolik Vakfı Koroları (Süryani), Erdem Şimşek ve Aydın Çakmakkaya (Alevi), Nişan Çalgıcıyan Üç Horan Ermeni Kilisesi Korosu, Mehmet Kemiksiz (Türk Musikisi Vakfı) katılımı ile gerçekleşecek İnançların müzikleri konseri birden fazla dini bir arada buluşturmayı hedefliyor. Sanat ve müzik severlerin farklı bir deneyim yaşacakları konserde her dinin kendine özgü ezgileri ve şarkıları seslendirilecek. 

Konser 23 Ağustos Cumartesi saat 18.30'da gerçekleşecektir. Konser hakkında detaylı bilgi almak için; www.adalarmuzesi.org göz atabilirsiniz. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In