Sömestr Tatilinde İstanbul’da Yapılacak 10 Eğlenceli Şey

Okulun düzenli havasından kurtulan ve eğlenmek isteyen çocuklarla sömestr tatilinde İstanbul’da yapabileceğiniz 10 şeyi sizin için derledik.

Yarıyıl tatili dört gözle beklenen, ama bir anda boş kalan çocukları meşgul etmek için de iyi organize edilmesi gereken bir dönem. Okulun düzenli havasından kurtulan ve eğlenmek isteyen çocuklarla sömestr tatilinde İstanbul’da yapabileceğiniz 10 şeyi sizin için derledik. Aralarından size ve çocuğunuza uygun olanı seçin veya fırsat bu fırsat diyerek hepsine gidin!

Lunaparka Gidin

Zaman değişse de çocukların en çok eğlendikleri aktiviteler hiç değişmiyor! Oyuncaklar sizin çocukluğunuzdakinden biraz farklı olabilir ama bu yalnızca daha eğlenceli oldukları anlamına gelir. Sömestr tatilinde çocuğunuza bu eğlenceyi hediye edin, Bakırköy, Bostancı, Feshane, Maltepe ve diğer semtlerde bulunan lunaparklarda doya doya eğlenin.

Ata Binmeyi Öğrenin

Çocuklarınız hayvan sevgisini en içlerinde hissetsin; sokak kedileri ve köpeklerinden başka hayvanları da görsün öğrensin diye düşünüyorsanız İstanbul Atlı Spor Kulübü – Pony Club tam size göre. 3-13 yaş arasındaki çocuklara hizmet veren kulüpte çocuklar at bakımı ve binicilik ile ilgili birçok şey öğreniyorlar.

Kayak Yapın

İstanbul yalnızca sınırları içindeki imkânlarla değil, aynı zamanda yakın çevresindeki eşsiz güzelliklerle de özel bir şehir. İstanbulluların kayak yapmak için en çok tercih ettikleri Kartepe’de günübirlik ya da birkaç günlük kayak tatili ile çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Sea Life Akvaryum’da Başka Bir Dünyaya Gidin

Dünyanın en büyük 5. akvaryumu olan Sea Life Akvaryum, yalnızca bir etkinlik merkezi değil, bambaşka bir dünya! 15 binden fazla deniz canlısı, İstanbul’un en uzun sualtı okyanus tüneli ile tatilinizi değerlendirebileceğiniz en güzel merkezlerden birisi!

Doğaya Dönüş Yapın

Çocuklarınızın doğayla daha fazla ilgilenmesi, yakınlaşması için onlara bir şans verin ve Atatürk Arboretumu’nu mutlaka ziyaret edin. 2000’e yakın bitki türünü barındıran bu açık hava müzesinde gerçeküstü manzaraların keyfine çocuklarınızla varın.

Miniatürk’te Binalara Yukarıdan Bakın

İstanbul’un en eğlenceli açık hava sergilerinden biri olan Miniatürk’te Türkiye’nin çeşitli yapılarını minik maketler halinde görebilir, hem eğlenceli hem öğretici bir etkinlik yapabilirsiniz.

Legolardan Bir Dünyayı Ziyaret Edin

Onyıllardır çocukların ellerinden düşürmediği Legoların dünyasını ziyaret ederek çocuklarınızla harika vakit geçirebilirsiniz. Üstelik Legoland, Yarıyıl Festivali ile çoktan hazırlıklarını yapmış, sizleri bekliyor bile.

Kültür&Sanatı Takip Edin

İstanbul’da çocuklar için birbirinden güzel konser, müzikal, tiyatro, sergi ve etkinlikler varken tatil zamanını çocuklarınızın kültürel gelişimine ayırmayı ihmal etmeyin. Hem eğlenecekleri hem de gelişimlerine katkıda bulunacak sanatsal aktivitelerle yarıyıl tatilini değerlendirin.

Heyecan için Xtrem Aventures’i Ziyaret Edin

Çocuğunuz heyecan seviyorsa Xtrem Aventures tam size göre! 8 bin metrekareye kurulu bu temalı eğlence parkında birçok parkur, oyun çeşidiyle hem heyecanı dorukta yaşayacak hem de doyasıya eğlenebileceksiniz. Çocuklara özel parkur ve oyunlarıyla Xtrem Aventures yarıyıl tatiline hazır.

Çocuklarınızın Yeteneklerini Destekleyin

Tatiller yalnızca eğlenmek için değil, kendimizi geliştirmek için de harika bir fırsattır diyorsanız, çocuklarınızı hem eğlenebilecekleri hem de öğrenebilecekleri atölye çalışmalarına katılmaya teşvik edin. Sanat, bilim, animasyon ve birçok konuda atölyeler yarıyıl tatilinde çocuklarla olacak.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In