Şehirlinin parfüm seçerken izlediği yol

Zevkler ve renkler tartışılmaz olsa da bazı konularda müdahale şart. Özellikle söz konusu parfümse... Neden mi?

Parfüm seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bizim insanımızda mı var bilemiyorum ama ağır kokulara olan talep artışı beni ziyadesiyle rahatsız ediyor. Toplumda ağır kokuların daha çok beğenildiği gibi yanlış bir kanı var.

Halbuki yok öyle bir şey! Maalesef bu konuda müdahale etmem gerekecek. Gerek kış gerek yaz hiç fark etmez, ağır ve şekerli kokular artık raflardan kaldırılmalı. Çünkü çeşit arttıkça rahatsız etme derecesi de o kadar artıyor! Olamaz. Moda öncüleri ve kozmetik idolleri de aynı görüşte.

Bu yüzden ağır parfüm üretmeme konusunda adım atmaya başladılar bile. Ünlüler de çıkarttıkları ya da çıkartacakları parfümleri için her detayı dikkate alıyor. Gerek katalog satışı yapan kozmetik firmaları gerek piyasada bulunan bilinen markalar, artık bu özelliği önemsiyor. Sebebi de ağır kokuların popülaritesini kaybetmesi ve doğallığın önem kazanması. Daha hafif ve çekici kokular tercih edilmeye başlandı. Giderek önem kazanan bu ilke, zamanla daha da artacak ve rahatsız edici kokular yerini doğal ve hafif, çiçeksi ve çekici özelliklere sahip güzelliklere bırakacak. Modernizm artık doğallığı öne çıkarıyor ve trendler de bu yönde hızla gelişiyor.

Daha da doğallaşmak dileğiyle…

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere...


Yazar: Y. Nurgül Karış


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In