Şarabesk'ten eskimeyen şarkılar

Mazlum Çimen’in prodüktörlüğünde Çimen’s Yapım etiketiyle ilk albümlerini tamamlayan “Şarabesk” grubu, müzik dünyasına eskimeyen arabesk şarkılarla adımını attı.

Argun Erişçi, Necip Yılgın, Melike Peker, Mehmet Yöntem, Cem Sait Arslantunalı’dan oluşan beş kişilik Şarabesk grubu ilk albümlerinde unutulmayan eskimeyen arabesk ve alaturka şarkılara yer veriyor. Üç yeni şarkının da bulunduğu bir repertuvar ile müzik dünyasına merhaba diyen grubun isim babası ise oyuncu Rıza Sönmez.

Dört yıldır müzik çalışmalarını sürdüren grup bir yıl önce başladığı albüm çalışmalarını tamamlayarak geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkarttı. Vedat Yıldırımbora’nın “Dert Bende Derman Sende”, Selami Şahin’in “Deliyiz Biz”, Ferdi Tayfur’un “Çiçekler Açsın”, Ali Gencebay’ın “Dön Sevgilim”, sözleri  Şakir Aksan’a bestesi  Burhan Bayar’a ait olan “Sende Kalmış” ile “Cananım Yar”, sözleri  Ali Tekintüre’ye bestesi  Yavuz Taner’e ait olan “Şarkılar Senin İçin” ve anonim bir şarkı olan “Yalancı” gibi zamanın hit olmuş  şarkılarını bu albümde özüne sadık kalarak kendi yorumlarıyla seslendiren grup aynıca kendilerine ait üç yeni şarkıya da albümde yer veriyor.

Müzik dünyasına pek çok eser kazandıran, hit şarkılarının yanı sıra ödül almış film ve dizi müzikleri ile adından söz ettiren Mazlum Çimen prodüktörlüğünü yaptığı ve kendisine ait yapım firmasından piyasaya çıkarttığı albüm için “Bu albüme ve özellikle de Şarabesk grubuna çok güveniyorum. Müzik dünyasına yepyeni  şarap tadında fark yaratacak bir tat ve renk getirdiler. Şarabesk’i dinleyen herkes çok beğendi. Albüme şarkılarını veren üstatlar da onlara büyük destek verdiler. Hepsine desteklerinden ve jestlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Şarabesk grubu albümlerinin  tanıtımını Beyoğlu Jolly Joker’de büyük bir konser ile tanıttı.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In