Romantik bir iftar deneyimi mümkün mü?

Romantik bir iftar deneyimi mümkün mü?

Mümkün olduğunu öğrendim. Ramazan’ın son günlerinde Renaissance Istanbul Bosphorus’un teras katında 212 Restaurant’ta şiir gibi bir iftar deneyimine katıldık. Vakit hala var, siz de yerinizi ayırtın ve deneyin!

“Kuleye Kilitli

Denizin ortasında

Kulaç atınca

Sürsün sonsuza”

 Yazıyordu Türk kahvesini yudumladığımız fincanların üzerinde. Yine bir şey keşfettirmişti bize Renaissance Istanbul Bosphorus. Kendimi kaşif gibi hissetmeye başlamıştım. Ama bu hikayemizin sonu. Dilerseniz başa dönelim.

Güleryüzlü bir karşılamanın ardından terasta bize ayrılan masaya yerleştik. İstanbul ayaklarımızın altında idi. Bir tarafta Boğaz, bir tarafta deniz, bir tarafta şehri rüya…

Ramazana özel hazırlanan menüler geldi masaya. Top patlamasına dakikalar kala, masamız Sultan sofrasından serpme iftariyeliklerle donatılmıştı bile. Taze çayla açılış yapabilirdik. Ama öncesinde asma yaprağı çorbamız geldi. Çok zarif bir sunumla servis edilen çorbalarımız enfes bir koku yayıyordu. Ve top sesini duyduk. Ezan sesiyle, iftarımızı açtık.

İftariyeliklerimiz iştah açıcı duruyorlardı.

Personel son derece hassas ve nazik bir şekilde, soframızı ziyaret ediyor ve iftar deneyiminde yer alan lezzetleri birbiri ardınca servis ediyordu.

Ara sıcaklarda etli vişneli pazı dolması, safran yoğurt eşliğinde servis edildi. Bu enfes lezzete domates soslu çıtır mantı eşlik etti.

Güllü kar şerbetlerimiz tam zamanında geldi.

Bu şerbetlerin bir özelliği var. Hem sindirimi kolaylaştırıyorlar hem de iştah açıyorlar. Tabi bu yaz ayında serinletici yanını da göz ardı edemeyiz.

Ana yemek tam bir sürpriz idi: Kibrit patatesli çökertme kebabı. Bence bunu denemelisiniz. Leziz bir incelik ve yumuşaklıkta sunulan kebabın ardından portakal dondurmalı irmik helvası, bu iftar deneyimini kelimenin gerçek anlamıyla kusursuz kılmıştı.

Türk kahvelerimiz geldi. Üzerindeki köpüğü üflemek için dudaklarıma yaklaştırdığımda fincandaki şiire gözüm takıldı. Romantik bir nokta koymuştu Renaissance Istanbul Bosphorus bu iftara.

Teşekkür ederiz kendilerine, bu enfes keşif için.

Siz değerli okurlarımıza da önerim, son günlerini yaşadığımız bu  Ramazan’da mutlaka bir iftarınızı 212 Restaurant’ta geçirin.

Şimdiden afiyet olsun.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In