Ritz-Carlton İstanbul'a Aon Hewitt'ten birincilik ödülü

Aon Hewitt “Best Employers 2013” araştırmasına göre Türkiye, Merkezi ve Doğu Avrupa (CEE) bölgesi içinden Ritz-Carlton İstanbul, birinci seçildi.

İnsan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanındaki en prestijli ve güvenilir araştırmalarda 90 ülkede faaliyet gösteren Aon Hewitt'in 2013 yılı için gerçekleştirdiği  ''Best Employers 2013'' araştırmasına göre, The Ritz-Carlton, İstanbul Oteli, Türkiye’nin En İyi İş Yeri ödülünü aldı.

Dünya genelinde  51 ülkede 38 farklı dilde  uygulanan bu araştırma, sadece Merkez ve Doğu Avrupa Bölgesin’deki 11 ülkede, 436 şirket ve 360 binden fazla çalışanla gerçekleştirildi.

Türkiye’den 48 şirket ve 50 bine yakın çalışanın katıldığı bu araştırmanın temel amacı, çalışanların motivasyonunu ve buna bağlı olarak sağladıkları katma değeri arttıran etkenleri belirlemek. 90 ülkede faaliyet gösteren Aon Hewitt’in araştırmasında ödül alan firmaların belirlenmesindeki en önemli unsur çalışanların şirkete bağlılığı

Ritz-Carlton İstanbul Oteli'nde 16 Nisan tarihinde düzenlenen ödül töreninde, Aon Hewitt'in “Best Employers 2013” araştırmasına göre, Ritz-Carlton İstanbul aynı zamanda 11 ülke içinde Merkez ve Doğu Avrupa bölgesinde de  'Best Employer ' - seçildi.

Daha önce 2007 ve 2008 yıllarında da Orta Doğu ve Avrupa'nın en iyi iş yeri seçilen Ritz-Carlton Istanbul’un Genel Müdürü Massimiliano Zanardi, ödülü Aon Hewitt Avrupa Pazarı Yetenek Yönetimi Başkanı Edward Stanoch’un elinden aldı.

Otelin Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte sahnede kısa bir konuşma yapan Zanardi “Bu ödülü 3. defa almaktan dolayı gururlu olduğunu, Şirket kültürümüzün yapı taşlarından biri olan misafir memnuniyeti, onu yaratan ve şekillendiren çalışanlarımızın memnuniyetiyle birebir ilintilidir. Çalışan hanımefendi ve beyefendilerimiz daimi konuklar yaratır, uzun vadedeki varoluşumuzun anahtarı da hiç şüphesiz sadık konuklarımızdır.'' diyerek belirtti. 

Otel hakkında detaylo bilgi almak için tıklayınız.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In