Raffles Rocca Restaurant'dan yenilikçi Ramazan tatları

Raffles Rocca Restaurant'dan yenilikçi Ramazan tatları

Şehrin merkezindeki lokasyonuyla kısa sürede yerli ve yabancı misafirlerin tercihi olan Raffles İstanbul Zorlu Center, İstanbul’un en iyi çağdaş Türk lokantalarından Rocca Restaurant’ın özel iftar menüleri ile Ramazan’ı karşılamaya hazır.

Doğduğu şehir olan Singapur’da ikonlaşan Raffles markası Raffles artık İstanbul'da! Tüm duyularımıza hitap eden Raffles içinde; Rocca, Arola, Long Bar, The Writers Bar, Lavinia, Poll Bar & Grill, Lounge6 gibi mekanlarıyla gündüzden geceye her anınıza hizmet ediyor. Bir akşamüstü çayı, hafif bir yemek, bir kadeh içki veya lezzetli Raffles ikramları eşliğinde bir buluşma tarcih edecekler için Lavinia, Michelin yıldızlı şef Sergi Arola'ya ait Arola restaurantında tapas tipi yaratıcı tabaklarda sunulan modern İspanyol mutfağını tadabilir yada Poll Bar & Grill'de çağdaş yorumlarla Türk meze ve ızgaralarını havuz keyfinin yanı başında. Açıkhava ve muhteşem şehir manzarası eşliğinde tadabilirsiniz.

“Lüks ne yaptığınızla değil, nasıl hissettiğiniz ile ilgilidir” felsefesiyle İstanbul’a “duygusal lüks” kavramını taşıyan Raffles, bu yıl Ramazan ayında iftar için nezih ve lezzetli bir adres arayanlara, otelin Executive Chef’i Ali Ronay yönetimindeki Rocca Restaurant’ta, fasıl müziği eşliğinde lezzetli bir iftar menüsü sunuyor.

 

Türk mutfağının lezzetlerini modern bir yorumla sunarak kısa sürede şehrin en çok tercih edilenlerinden biri haline gelen Rocca Restaurant, Ramazan’a özel olarak hazırlanan geniş Çorba, iftariyelikleri ve çok çeşitli soğuk başlangıçlardan böreklere kadar uzanan açık büfenin yanı sıra, ana yemek olarak güveçte kuru fasulye, mantı, kuru patlıcan ve pazı dolma, sarma, patates graten ve fırında kabak gibi farklı damak tadlarına hitap edecek lezzetler bulunuyor.

Pide, lahmacun, döner ve gözlemenin misafirin önünde hazırlandığı, açık havada oturmayı tercih edenlerin kullanacağı teras bölümünde ise barbekünün yapıldığı Rocca’da, geleneksel Türk tatlılarından da muhallebi, kadayıf, güllaç, şöbiyet ve baklava çeşitleri ile Raffles Patisserie’nin imza tatları sunuluyor

*Açık büfe iftar menüsünün fiyatı, kişi başı fiyat 181TL.


Adres

Zorlu Center Raffles Hotel, Zincirlikuyu


Telephone:
+90-212 924 0200


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In