Polonezköy'de Gezilecek Yerler

Adımınızı attığınız anda tüm yorgunluğunuzu unutacağınız, hem şehre yakın hem doğayla iç içe, temiz havasından sarhoş olacağınız Polonezköy…

Polonezköy'de Şehrin Hem İçinde Hem Dışında Olmak

İstanbul'da güneşli bir kış gününde, belki de yapacağınız en güzel şey yakınlardaki kaçış noktalarına gitmek olur. Öyleyse, hâlâ güneşli olan bugünlerde yanınıza alacağınız bir tutam keyif, huzur ve neşeyle birlikte, buyrun İstanbul'dan Polonezköy’e uzanalım.

Hafta sonlarını İstanbul’da geçirmek istemeyen ama uzaklara kadar da gidecek vakti olmayanların kaçış noktası olan Polonezköy, tam manasıyla küçük bir cennet. Yol mesafesi İstanbul’da şehir içinde yapacağınız kilometreden daha fazlası değil, buraya vardığınızda ise şehrin bu kadar dibinde böyle bir yer olduğuna şaşırabilirsiniz. Polonezköy’e sabahın erken saatleri gidip akşama kadar oyalanabilirsiniz. Nasıl mı? Bir kere çok güzel bir yürüyüş parkuru var. İsterseniz önce doğada bir yürüyüş yapıp daha sonra temiz havada, taze sebze, ekmek, yumurta ile organik bir kahvaltıyla devam edebilir ya da önce güzel bir kahvaltı yapıp daha sonra da yediklerinizi eritmek için yürüyüşe çıkabilirsiniz. Parkur 1 km uzunluğunda, etrafı çitlerle çevrilmiş, yürürken tamamen şehri unutup doğanın içinde kaybolabilirsiniz. Yürüyüşünüzü tamamlayınca öğlen kahvesi için köyün içindeki birbirinden güzel mekanlardan birinde mola verip, enerjinizi toparlayınca köyün içini gezmeye başlayabilirsiniz.

Şehrin hem içinde hem de uzağında kalan bu huzur köşesi köyde mimarisine hayran olacağınız yapılar, içinde saatlerce gezinmek isteyeceğiniz bahçeler göreceksiniz. Zamanında Polonya prensi tarafından kurulan, eskiden tarım köyü olan Polonezköy, şimdilerde bir tatil köyü.

Köyün içinde birbirinden güzel butik oteller ve restoranlar var. Eğer siz de burayı ziyaret etmek istiyorsanız, sizin için birkaç tavsiyemiz olabilir. İşte onlardan birkaçı;

Polonezköy'de nereye gidilir, nerlerde ne yenir?

Leonardo Restoran

Polonezköy’ün en eski mekânlarından olan Leonardo, 19. yy’da yapılmış bir evin günümüzde restorana dönüştürülmüş . Türk, Polonya, Avusturya ve Fransız mutfağından lezzetler bulacağınız restoranda şehrin gürültüsünden uzak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

polonezköy


Polonezköy Country Club

Polonezköy Country Club 1981’de hizmete girmiş Polonezköy’ün en eski turizm amaçlı tesisidir. Tesis konaklama bölümü ve Piknik Park isimli günübirlik bölümü olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Konaklama kısmında evler ve odalar bulunuyor. Evlerde beş kişiden sekiz kişiye kadar kalınabiliyor.

polonezköy


Green House

Kış aylarında şömine karşısında, güzel havalarda bahçede rahat oturma mekanları ve piknik alanı yer alıyor. 13 adet konforlu bungalowa sahip mekânda futbol, voleybol, at binme gibi sportif faaliyet imkânları da bulunuyor. 

polonezköy


Club Adampol

68 oda; açık ve kapalı yüzme havuzları, nefis menüleri ile zengin Türk mutfağını sunan Club Adampol, doğanın koynunda, huzur içinde bir tatil geçirebilmeniz için her şeyi düşünmüş. Çocuk parkı, çocuk eğlence odası ve diğer tüm olanaklar; minikleri de fazlasıyla memnun edecek. Spor, sağlık, eğlence ve diğer aktivitelere yönelik çok çeşitli imkânların bulunduğu mekân, değerlendirilmesi gereken seçenekler arasında.

polonezköy


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In