Pera Eğitim Atölyeleri Her Yaştan İnsanla Buluşuyor

Pera Eğitim Atölyeleri, her yaştan ziyaretçiyi sanata çağırıyor. İşte Pera Eğitim Atölyeleri Sanat Projesi’nin detayları.

Pera Eğitim Atölyeleri, “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi” kapsamında her yaştan insanı, sanata çağırıyor. Katılımcıları çeşitli etkinliklerle sanata yakından bakış imkanı veren Pera Eğitim Atölyesi, bir yandan da insanlara farklı düşünmeyi aşılamaya ve terapiye davet ediyor.
Pera+, “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi” sergisi kapsamında yetişkinlere yönelik dört farklı atölye düzenliyor. 3-31 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ve 18+ ve 60+ olmak üzere iki kategoriyle ayrılan atöleyelerde katılımcılar, farklı konularda uzmanlaşmış eğitmenler eşliğinde düzenlenen sergi turunun ardından, sanatı farklı disiplinler aracılığıyla deneyimleme fırsatı buluyor.

Pera Eğitim

Pera+ programı kapsamında düzenlenen “SanAT: Bez Çanta” atölyesi sanatçı Mersad Berber'in çoğu eserinin merkezinde metafor olarak kullandığı at figürünü irdeliyor. Katılımcılar, Berber’in 'Gösterişli bir at değil de, hayatın ağır işlerini taşıyan güçlü yük beygiri' şeklinde ifade ettiği atları tek renk iple, karla kaplı Vlašic Dağı gibi bembeyaz bez çantalara işliyor. Atölye, 24 Mart Cuma günü 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşiyor.

Pera Eğitim ve Alzheimer Vakfı iş birliğiyle, Dünya Yaşlılar Haftası’nı "Davul Çemberi" atölyesiyle kutluyor. Nesiller arası diyaloğu geliştirme programı kapsamında düzenlenen “Davul Çemberi”, takım ruhu oluşturma, stres azaltma, terapi, öz farkındalık, kendini ifade etme ve sağlıklı ilişkiler kurma, sorumluluk alma, güven duygusunu geliştirme gibi amaçlar çerçevesinde şekilleniyor. “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergi katında düzenlenen atölyede katılımcılar, 7-12 yaş aralığındaki çocuklarla birlikte basit ritim oyunlarından gelişmiş ritimli şarkılara kadar uzanan geniş yelpazede keyifli bir aktivite gerçekleştiriyor. Etkinlik 18 Mart Cumartesi günü 14.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşiyor

Pera Engelsiz

Pera Eğitim, Dem Derneği’nin sosyal girişimi "Sağır.Kahve.Sohbet" tartışma toplantıları serisine ev sahipliği yapıyor. “Sağır.Kahve.Sohbet” etkinliği kapsamında katılımcılar, “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” sergisini sağır rehber eşliğinde işaret diliyle gezme imkânı buluyor. Atölye, 31 Mart Cuma günü 19.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşiyor. 

.pera eğitim çocuk


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In