O bir superstar, Jamie Oliver!

Yaptığı yemeklerin lezzetinden önce, kendi şanının yürüdüğü bir adam Jamie Oliver; ünlü şef, televizyon programcısı, yazar ve lokantacı.

Jamie Oliver İtalyan mutfağı Zorlu Center'a taşıyor.

Jamie Oliver’ın yemek programını izlemeyeniniz yoktur herhalde, ekran karşısında fazla zaman harcamadan, çok keyifle ve zahmetsizce yaptığı yemeklere gıpta ile bakmışsınızdır. Aslında İngiliz olan Oliver, tüm İtalya’yı gezdikten sonra “İtalyan olmalıymışım” ruh haline bürünüp İtalyan mutfağı hakkında tüm bildiklerini dünya ile paylaşmaya karar vermiş ve Gennaro Contaldo ile ilk Jamie’s Italian’ı Oxford George Street'te açmışlar. Restoran açıldığı günden beri de kitleleri peşinden sürüklüyor. Son şubesini İstanbul Zorlu Center’da açan Jamie’s Italian böylelikle dünyadaki 32. şubesine de kavuşmuş oldu. Zorlu Centera girerken hemen göze çarpacak bir yerde konuşlanan restoran, konseptiyle de göz dolduruyor. İçeriye girince insanın içini kaplayan duygu kesinlikle iyi vakit geçireceği oluyor. Ekip çok güler yüzlü ve heyecanlı, bu duygu hemen size de geçiveriyor. Ahşap ağırlıklı dekore edilmiş restoranda bir ev havası var adeta. 

Menü ise oldukça renkli, tabii ki dünyaca ünlü makarnalar ön plandalar ama Türk lezzetlerinden de kuskuslu tavuk, köfte gibi örnekler var. 

Dışarıdan bakınca oldukça havalı görünen Jamie’s Italian içeri girmekten korkmamanız gereken bir restoran, kısa zamanda müdavimlerinin artacağından ve adını uzun süre her yerde herkesten duyacağımızdan şüphemiz yok.

www.jamieoliver.com/italian/turkey/home


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In