Nutellalı pide nerede yenir?

İstanbul'da çok farklı tatlar bulmanız mümkün. Özellikle trend bölgelerde mekanlar, misafirlerini şaşırtmak için, mutlu etmek için ellerinden gelenin daha da fazlasını yapıyorlar. Bu gerçek. Bunlardan biri de Cihangir 49.

Cihangir 49'un en önemli özelliklerinden biridir pizzaları ve şarapları. Sevgilinizle baş başa bir akşam geçirmek için ideal bir mekandır. Mozarella pizzanın yanında chardonnay kırmızı şarap, iki kadeh... Enfes olmaz mı?

Cihangir'in arka sokağı, sokak otantik... Sakin, güvenli, huzurlu bir ortam...

 Mekanın dekorasyonu ise sıra dışı, hemen altında şarap kahseni var, aşağı katın tavanı camekan olduğundan mahzenin bir bölümünü izleyebiliyorsunuz. Belli ki eskiden burası bir şarap dükkanı idi ve aşağı kattan şaraplar minik asansör ile taşınıyordu üst kata. O eski cerri eskal asansör hala duruyor. Ben genelde hemen onun yanındaki masayı tercih ederim her gittiğimde. Fakat siz gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin. Çünkü yer bulmak zor.

nutellaı pide

Fakat benim Cihangir 49'u yazmamın sebebi vesilesine gelince, aslında ben oranın nutellalı pidesini çok seviyorum. Evet yanlış duymadınız. İçinde nutella geçtiği için şimdiden içiniz bir hoş oldu biliyorum. Daha fazla sormayın ne olduğunu, gidip deneyin derim. Pişman olmayacaksınız. 

Bir pide yapıyorlar, anlatılacak gibi değil, içinde erimiş peynir ve nutella var. İlk bıçak darbesiyle pide yarılıyor ve içinden nutella patlıyor. İki üç kişi rahat doyar, şimdiden söylemesi.

Afiyet bal şeker olsun.

Şehir Hafiyesi


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In