Nişantaşı’nda alışveriş yapabileceğiniz butik mağazalar nerelerde?

İstanbul'da gezmekten ve alışveriş yapmakatan keyif alacağınız, ilham verici butikleri sizler için seçtik.

İstanbul'un moda merkezi olarak tanımlayabiliceğimiz Nişantaşı semtinin özel mekanları, lezzetli restaurantları ve şık butikleri ile hepimizin kalbini çalıyor. Bir keyif kahvesine gittiğimiz kahve durakları, iş çıkışı arkadaşlarımızla gitiğimiz gastropubmekanlar ve hatta canlı müzik eşliğinde lezzetli yemekler tadabiliceğimiz mekanlarının yanında bonusu olan özel butikleri ile Nişantaşı bu aralar bizim, yeni alışveriş rotamız.

 

Ju.İstanbul

Blog yazarlığı yaparak başladıkları moda yolcuklarında giyime aşklarını bir marka altında yapmayı karar verirler. 2013 yılında Ju.İstanbul kuran Ahsen ve Duygu, ikilisi en büyük hayallarini gerçekleştirerek kadınların içinde kendilerini özel hissedecekleri kıyafetler tasarlama başladılar. Her sezon masal gibi koleksiyonlar hazırlayan ikilinin showroomları da tasarladıkları kıyafetler gibi masalsı.

 

Adres:Valikonağı Cad. No.60,Yavuz Apt. Kat:2 D:5 Nişantaşı / İstanbul

Telefon:(212) 232 5222


Museum of Fine Clothing

Eda Güngör hayalindeki kıyafet müzesini Nişantaşı’nda Dilek Apartman’ında açalı epey oldu. Burayı açarken ilk hedefi bir mevsim sonra demode olmayacak tasarımlar üretmek ve dünyanın her yerinden topladığı iyi tasarımları bir araya getirmek olmuş. Butik mağazasının isminde müze geçmesinin nedeni de yaralı ve kıymetli nesnelerin sakladığı yerler müzeler olduğu için müze ismini seçmiş. Butiğinde markar ve özel tasarımcıların koleksiyonlarını sattığı bir corner mağaza gibi görünse de kendisi burada kişiye özel tasarımlar yapıyor.

Adres:Paşa Mh., Dilek Sk No:4 D:9, Şişli/Nişantaşı

Telefon: (212)236 4660


My Best Friends

2012 yılında kurdukları markaları My Best Friends, şimdilerde moda tutkunlarının yeni gözde butiklerinden... İki arkadaş moda tutkularını, dostluklarını anlatan “best friends” kelimesi ile markalarına taşıdılar. Hızlı büyüyen butiklerini corner mağazalara taşıyan moda evi, ulaşılabilir modayı herkese sunmak için online mağaza açtılar ve şimdi dünyanın her yerine My Best Friends ürünleri yolluyorlar.

 

Adres:Teşvikiye Mah. Bostan sk. Hümeyra Apt. No: 3 D:3 Teşvikiye - Nişantaşı

Telefon: (212) 246 2963


Kumpanya 62

Adının enerjisine kapıldığımı butik Kumpanya 62, sizlere de bizlere hatırladığı gibi 62’den tavşan yaptığımız zamanları hatırlattı mı?

Nişantaşı Topağacı'nda Amerikan Hastanesi’nin hemen arka sokağında yer alan butiği görür görmez kendiniz içeride buluyorsunuz. Eğlenceli dekorasyonu ve özel tasarım ürünleriyle tasarıma genç bir soluk getiren butikte 18 tasarımcının ürünleri yer alıyor. Kıyafet tasarımlarından çok şapka, mayo ve aksesuar gibi ürünleri üreten özel tasarımcıların işlerini de bu butikte keşfedebilirsiniz.

Adres:Dr. Orhan Ersek sok. No:53 Topağacı/Nişantaşı

Telefon: (212) 246 6875


Closh Butik

Nişantaşı’nın gözde sokaklarından AtiyeSokak’da hemen sağ tarafınızda kalan ve Rönesans döneminden fırlamış gibi duran mağazasıyla dikkat çeken butik yine iki arkadaş Serli ve Selvin’in 5 yıl önce kurdukları butikleri... Bayan tasarımlarının yanında çocuklar içinde koleksiyon hazırlayan ikili anne-kız uyumunun güzelliğini seviyorlar tasarımlarında Houte Couture ‘da çalışan tasarımcıların butiklerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Adres:Atiye Sok. No:2 Adres:Abdi İpekçi Cad. No: 45 Lalezar Apt. Teşvikiye/İSTANBUL

Telefon: (212) 258 5756


Fey

Her zaman hayallerinin peşinden giden Fatoş Yalın’ın zamansız ve hiç modası geçmeyecek butiği Fey, ilhamını James Mason Brown’ın; “The fey quality was there, the ability to see the moon at mid-day” sözünden alıyor. Yıllar içinde edindiği bilgi birikimlerini tek bir çatı altında toplayan Fatoş Hanım, buraya gelenlerin her zaman kendilerini iyi hissetmelerini istiyor. Ürünleri kendi moda zevkinden ve vintage sevgisinden geliyor. 1930’lu yılların moda ve stillerine sahip elbiseler, Paris stili şapkalar ve hikayesi olan kıyafetlerin bir arada olduğu bu butiği bir şeyler satın almasanızda gezmek için uğramalısınız.

Adres:Mim Kemal Öke Cad. No:9, Nişantaşı/Istanbul

Telefon: (212)219 8724

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In