Nişantaşı Pipa'da İtalyan lezzetleri

Nişantaşı'nda açıldığı günden itibaren sahip olduğu muhteşem ambiansı, lezzetli yemekleri ve kokteylleri sayesinde İstanbul’un gerçek Napolitan’ı olan PiPa misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

PiPa’nın şık ve rahat dekorasyonu, camekanın arkasında çevrili yeşillik görüntüsü ve loş ışıkları sizi yorucu günden uzaklaştırırken, lezzetli yemekleri ve şaraplarıyla da keyifli saatler geçirmenizi sağlayacak.  En eğlenceli ve samimi yeri olan “ ada bar” hem yemek yenmesine hem de toplama noktasına imkan vererek mekanın merkezinde güçlü bir nokta haline geliyor. Son yılların büyük beğeni toplayan ismi DJ Akif Aslan Cumartesi günleri, lounge, chillout, jazzy house ve funky house tarzı müziklerini eğlenceli tarzı ile birleştirerek mekana farklı bir ambiyans katıyor. Hafta içi belirli günlerde Dj Murat Tokuz performansıyla PiPa misafirlerine eğlenceli saatler yaşatıyor.

Nişantaşı’ndaki PiPa Restoran, Türkiye’nin ilk gerçek Napolitan odun- fırın pizzalarıyla Napoli mutfağını İstanbul’a taşıyor. PiPa’ da isteyenler için günlük et ve balık alternatifleri de bulunuyor.

Pipa'nın lezzetli menüsü

pipa nişantasıPiPa’nın mutfak direktörü Enzo Carbone’nin

hazırladığı menüde; buz yatağında Akdeniz usulü PiPa Crudo, kum midyesi, ıstakoz, orkinos ve karides kokteyl PiPa’nın yenilenen lezzetleri arasında ilk göze çarpanlar… Napoli usulü kızartılmış Scugnizzi hamuru, organik kiraz domates, rendelenmiş parmesan peyniri ile PiPa farkını ortaya koyuyor. Taze fesleğenli, bufala mozzarella, dana bresaola, roka ve tıraşlanmış parmesanlı mozzarella, siyah Norcia truf mantarı ve taze kuşkonmaz başlangıçlar için lezzetli alternatifler arasında yerini alıyor. Şehrin en iyi Napoli pizzaları,  el yapımı leziz makarnaları ve organik sebzeleriyle PiPa sizlere unutulmaz bir lezzet şöleni yaşatıyor.  Tatlılar arasından bulunan” Nutellalı Pizza” ise favoriniz olmaya aday.  Direktörlüğünü Enzo Carbone’nin yaptığı PiPa’nın mutfak ekibinde yer alan yönetici şef Marco Russo ve pizza şefi Enrico Maccario sundukları lezzetlerle büyük beğeni topluyorlar.

Napoli’den getirilen orijinal ve katkısız malzemelerle şehrin en lezzetli Napoli pizzaları 57 saniyede geleneksel taş fırınında pişirilirken, PiPa’nın lezzet sırını deneyimlemek sizlere kalıyor. 

pipa nişantaşı restaurant


Adres: Süleyman Nazif Sk 7/B, Nişantaşı/ Istanbul

Telefon: (0212) 225 7472


 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In