Nihayet yaz geldi peki siz hazır mısınız?

Havalar ısınıyor, hepimizi yaz tatili heyecanı sardı. Peki yaza girerken hazırlıklarımız tamam mı?

Yaza formda girmek isteyenlere

Öncelikle yaz deyince hepimizin aklına incecik kıyafetler, bronz bir ten, kumsalda fit vücuduyla salınan insanlar geliyor. Bu durumda yaza girerken en önemli hazırlıklardan birisi beslenme düzeninin değiştirilmesi oluyor. Aslında her zaman uygulanması gereken sağlıklı beslenme modeli özellikle karın bölgesindeki yağların gitmesi için daha da önemsenir hale geliyor. Yaza formda bir şekilde merhaba demek için bir uzmandan destek almak gerekiyor. Eğer kilomla ilgili sorunum yok ama dikkat etmek istiyorum diyorsanız o zaman da herkes tarafından kabul görmüş yemekleri azaltıp öğünleri artırma, akşam 7’den sonra yediklerinize dikkat etme gibi formüller devreye giriyor. Ancak vücudun direncini de düşürmemek için uzman yardımı ve spor yapmak şart.

Teninizin ışıltısıyla göz kamaştırın

Yaza hazırlık listesinin ikinci sırasında güneş ışınları tepeye çıkmadan önce yapılması daha uygun olan cilt bakımları ve epilasyon geliyor. Artık hem kadınlar hem de erkekler kendilerine uygun bakımları seçerek daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabiliyor. Yaz boyunca teninizin ışıltısıyla göz kamaştırmak için uygun kremlerle de nem ihtiyacını karşılamak ve zararlı ışınlardan korunmak gerekiyor.

Rengarenk yazlık kıyafetler

Sıra özellikle kadınların en çok sevdiği bölüm olan alışverişe geldi. Sıcak havalarda tenin rahatlıkla nefes alması için ince, pamuklu ve açık renkli kıyafetleri tercih etmek gerekiyor. Önce kışlıkları rafa kaldırıyoruz, sonra bütün mağazaların vitrinlerini süsleyen rengarenk, cıvıl cıvıl yazlık kıyafetler için hemen alışverişe!

Ve tabii ki tatil planı…

Tüm hazırlıklarınızı tamamladıysanız şimdi araştırma yapma vakti. Bütün sene çalışıp yoruldunuz, artık ayaklarınızı uzatıp huzur içinde tatil planı yapmanın vakti geldi. Tercihlerinize ve bütçenize göre en uygun oteli ve en ucuz uçak biletini seçip tatil için gün saymaya başlayabilirsiniz. 


Yazı: Nuray Koç

Fotoğraf: İstanbul.com arşiv

Twitter: /NurayKOC


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In