Nazlı Sanberk’ten: Mükemmele Doğru, 19 Nisan’da

Nazlı Sanberk’ten: Mükemmele Doğru, 19 Nisan’da

İstanbul Fransız Kültür Merkezi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle 19 Nisan – 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında genç cesur jimnastikçi kızların hazırlık süreçlerini konu alan Nazlı Sanberk’in « Mükemmele doğru » fotoğraf sergisini ağırl

Ritmik jimnastik zerafet, esneklik, dayanıklılık ve güç gerektiren bir spordur.

Genç jimnastikçi kızlar, günlük tasalardan uzaklaşarak okuldan sonra her gün, uzun saatler boyunca antreman yapıyorlar. Jimnastik sayesinde, sıkı bir disipline katlanarak, vücutlarını ve zihinlerini biçimlendiriyorlar. Böylece kendilerine yeni bir yaşam biçimi oluşturuyor ve sportif faaliyetlerini genç yaşamlarının merkezine koyuyorlar. Sadece tutku ile böyle bir spor dalının yoğunluğunun üstesinden gelinebilir. İngilizce’de güzel bir biçimde ifade edildiği gibi « no pain, no gain » : acı yoksa kazanç da yoktur.

Genç jimnastikçilerin otuza yakın fotoğrafından oluşan bu sergi, küçük cesur kızların zorlu ve uzun yolculuğunu yansıtıyor. 6 ila 10 yaşındaki bu kızlar, yarışmalarda üstün performans seviyesine ulaşma hayallerine kavuşabilmek için, yorulmadan idman yapıyorlar. Kendi kızına bu « yolculuğunda » eşlik eden Nazlı Sanberk, bir fotoğrafçı bakışıyla bu hazırlık sürecini gözlemliyor.

Nazlı sanberk sergi


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In