Mükemmel Bir Kariyer Öyküsü: Nusret Steakhouse

Mükemmel Bir Kariyer Öyküsü: Nusret Steakhouse

İstanbul'da giden gtmeyen herkesin mutlaka bildiği en ünlü restoranlardan Nusret Steakhouse, kalitesi kadar sıradışı yükseliş hikâyesiyle de dikkat çekiyor.

Nusret Steakhouse'a gidenlerin yorumlarından yalnızca lezzeti, kalitesi değil; aynı zamanda müşterisini özel hissettirmesi, etkileyici sunumu ve atmosferiyle de misafirlerini iyi ağırladığı anlaşılıyor.

Nusret Steakhouse'un yaratıcısı Nusret Gökçe, ete yıllarını vermiş, hatta kendi mekânını açmadan önce bir hayran kitlesi edinmiş, adeta ete sevgisini katmayı bilen bir uzman. Nusret Steakhouse'un hayata geçmesi de müdavim müşterilerinden Mithat Erdem'in birlikte iş yapma teklifiyle gerçekleşiyor. Daha önce Orhan Gencebay da dahil en az 20 müşterisi bu teklifi yapmış zaten.

Erzurum'da bir maden işçisinin 5 çocuğundan biri olarak orta okulun başında okulu bırakmak zorunda kalınca Bostancı kasaplar çarşısında kasap çırağı olarak işe başlayan Nusret Gökçe, şimdi Türkiye'deki en ünlü steakhouselardan birinin yaratıcısı, ortağı.

Nusret Steak House

Hayallerini gerçekleştirmek için 14 yıllık tecrübesiyle yetinmeyerek, dünya çapında bu işin nasıl yapıldığını görmek için Arjantin'e, ardından da Amerika'ya giden Nusret Gökçe, hayallerinin peşinden giderek için verdiği emekle övgüleri hak ediyor.

New York'un en iyi restoranlarında kaçak çalışarak et ile ilgili her şeyi öğrenmeye çalışan Nusret Gökçe, Etiler'deki ilk mekanın ardından şimdi Doğuş Grubu ile ortaklığa imza attı ve 400 çalışanı, 5 restoranıyla Türkiye'de kaliteli, sevgiyle pişen etin markası haline geldi.

Lezzeti, kalitesi, atmosferi ve en önemlisi her müşterisiyle ayrı ayrı ilgilenen sıcak ve sıradışı sahibi nedeniyle mutlaka en az bir kere görülmeye değer mekânlardan birisi Nusret Steakhouse.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In