MSA’dan lezzet garantili tatlar...

Türkiye'nin en prestijli yemek okullarından biri olan Mutfak Sanatları Akedemisi’nin restorantı burası.Yemeğinizi hazırlayan, pişiren hatta servis eden her eleman tutkulu birer şef adayı.

Şef adayları aldıkları eğitimleri tamamlamak için burada staj yapıyorlar. Maslak'ta bulunması sebebiyle öğle saatlerinde plaza çalışanlarının akınına uğruyor. Çok resmi plaza çalışanlarının kendilerini bir saatliğine de olsa rahat hissetmesi için dizayn edildiğini düşündüğüm mekan üzerine beyaz kalemle istediğinizi yazıp çizebildiğiniz kağıt Amerikan servislere sahip.Üzerine şirketinin büyüme stratejisini çizen de var çöp adam çizen de. Karar size kalmış...

msa

Menü yeterli sayıda çeşit içeriyor. Öyle cafe tabir ettiğimiz yerlerdeki gibi sayfa sayfa menüye bakmak gibi bir durum yok . Yine de yemek seçmek kolay değil. Hamburger de yapıyorlar karnıyarık da. Formuna dikkat eden plazalı hanımlarımız için alışılmışın dışında vinegretli salatalar,Toplantıdan çıkmış çok aç beyefendiler için Cafe de Paris soslu bonfile… Herkes için birşeyler mevcut. Benim yaptığım gibi menüdeki herşeyi merak edip çok takılırsanız yanınıza hemen bir servis elemanı yaklaşıp imdadınıza koşuyor. Menüdeki herşeyi teker teker açıklıyor. En sonunda hamburger ve cibes salata tatmaya karar veriyoruz. Cibes salata porsiyonu gerçekten bir salata için büyük. Tek başına bir öğün olabilir. Karalahanaya benzeyen bir ege otu olan cibes haşlanmış olarak servis ediliyor. Salatanın içindeki ızgara salatalıklar "salatalığın ızgarası mı olur canım" diyenleri mor edercesine güzel. Salatanın nar ekşili sosu insana yedikçe yediriyor, üzerindeki rende ezine peyniri salatanın ekşisini nötrleyip dengeli bir tat yaratıyor.  

MSA aşcıları, Hamaburger'de iddialı!

Hamburgerleri konusunda iddialılar, eti 180 gr. Dana döş, dana bacon, dana gerdan ve dana iç yağdan oluşuyor. Ekmeğini kendileri yapıyorlar. Hamburgerin içinde emmental peyniri ,isli iceberg marul, kendi yaptıkları salatalık turşusu, dark bira kestane mantarı ve akçaağaç şurubundan oluşan mantar ketçap bulunuyor. Yanında servis edilen patates kızartması belki de İstanbulun en güzeli. Maydonoz ,parmesan ve trüf yağıyla harmanlanan patates kızartması, hamburger konusundaki iddalarını haklı çıkartıyor. 

Yaklaşık olarak her yemekten sonra tatlı yiyen bir insan olarak menüdeki üç tatlının arasından frigoda karar kılıyorum. O sinemada yenen frigonun ev yapımı olanıymış. Tabağın sunumu çok güzel fakat tabaktaki o karamelli patlamış mısırlar iç bayıltıyor, frigonun tadı tuzu yerinde. Hamburger ve cibes salata gibi o da geçer not alıyor.

Akşam yemeği servisleri yok.

Burada yemek yemek için mutlaka öğlen saatlerinde uğramalısınız. Yemek servislerini 15:30 da kapatıyorlar. Fiyatlara gelince; Hamburger 32 TL, cibes salata 24 TL, frigo 12 TL . Şarap servisleri mevcut, ortalama bir şişe kırmızı şarap 85 TL.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In