Miniatürk’te Birkaç Saatte Türkiye Turu

Miniatürk’te Birkaç Saatte Türkiye Turu

Miniaturk, sizi Anadolu'da bugüne kadar yaşamış 3000 yıllık uygarlık mirası ve her biri birer şaheser olarak kabul edilen izlerle buluşturuyor. Üstelik birkaç saatte!

Edirne Selimiye Camii'nden Doğubeyazıt'taki İshak Paşa Sarayı'na ne kadar zamanda gidebilirsiniz? Peki, Trabzon'daki Sümela Manastırı'ndan Antalya'daki Yivli Minare'ye? Evet, bunların her biri Türkiye'nin bir başka ucunda...

Üstelik dahası da var: Selanik'te, Cumhuriyetin kurucusu ulu önderimiz Atatürk'ün doğduğu ev ile Kudüs'teki Mescid-i Aksa'yı da aynı gün görebilirsiniz. Hem de yan yana. Konya'daki Mevlâna Türbesi'ni, İngiltere'deki Halikarnas Mozolesi'ni, Anıtkabir'i, Süleymaniye Camii'ni ya da Nemrud Harabeleri'ni... Peki, size hepsini birkaç saat içinde görebileceğinizi söylesek ne dersiniz? Nasıl mı?

Türkiye'nin İlk ve Tek Minyatür Parkı

Hepsini bir arada görebileceğiniz çok özel bir müze var: Haliç kıyısındaki Türkiye'nin ilk ve tek minyatür parkı: Miniaturk! Burası, Türkiye ve çevresindeki önemli tarihi eserlerin minyatür maketlerinin sergilendiği bir minyatür kent olarak karşımıza çıkıyor.

Sütlüce Miniatürk

Miniaturk'un en büyük özelliği tüm Türkiye'yi doğudan batıya, kuzeyden güneye geziyormuşsunuz hissi vermesi. Antik Çağ'dan Roma'ya ve Bizans'tan Selçuklu ve Osmanlı'ya kadar bu topraklarda hüküm sürmüş ve iz bırakmış her medeniyet Miniatürk'te buluşuyor.

70'e yakın sabit ve yüzlerce hareketli maketin yer aldığı, toplam 60.000 metrekare alana kurulu bulunan Miniatürk'ü ünlü besteci Fahir Atakoğlu'nun müziği eşliğinde gezebilirsiniz. Yine eserlerin yanındaki Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Arapça olmak üzere altı farklı dilde bilgi veren sesli rehberlik sistemi ile de mekânda yer alan yapılarla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Miniatürk'ü haftanın yedi günü 09.00 – 19.00 saatleri arasında gezebilirsiniz.

Giriş ücretleri yerli ziyaretçiler için, öğrenciler için, grup olarak yapılan ziyaretler için farklı olabilir.

Güzel bir hafta sonu çocuklarınız ve sevdikleriniz ile birlikte geçirebileceğiniz güzel bir aktivite için Miniatürk‘ü mutlaka görmenizi öneririz.

İstanbul Miniatürkpark Gez

Adres: İmrahor Caddesi, Sütlüce

Telefon: +90 212 222 28 82  


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In