Metal Summer Festival Manowar Arch Enemy Pentegram

Metal Summer Festival Manowar Arch Enemy Pentegram

İlk kez gerçekleştirilecek olan Metal Summer Festival, müthiş bir müzisyen kadrosuyla 24 Mayıs 2014'te KüçükÇiftlik Park'ta!

Manowar

Manowar, Kings of Metal'in 25. yıldönümü kutlamaları kapsamında Kings of Metal MMXIV dünya turnesinin duraklarını açıkladı. Manowar'ın bas gitaristi Joey DeMaio; "Manowar'ın Türk hayranları son konserimizde tam anlamıyla çılgına dönmüşlerdi. Ve hiç şüphemiz yok ki, bu sefer damarlarında daha da fazla ateş ve tutku olacak. Bu kaçırmak istemeyeceğiniz bir şov olacak!" diyor.
Manowar'ın metal tarihinde bir kilometre taşı olan Kings of Metal albümü, ilk kez 18 Kasım 1988'de yayınlandı ve albümü 1989'da bir dünya turu takip etti. Bu etkinliklerin 25. yıldönümü kutlamaları kapsamında Manowar, Kings Of Metal albümünün yepyeni özel bir versiyonunu yayınlayacak ve bu albümü Kings of Metal MMXIV dünya turnesi ile taçlandıracak.
Manowar, Kings of Metal MMXIV albümünün tamamının yanı sıra diğer ölümsüz metal hymnlerinden seçilip hazırlanan best of şarkılarını yepyeni sahne prodüksiyonları ile Türk izleyicisine sunmaya hazırlanıyor. 

Manowar ile birlikte yabancı ve yerli birçok alt grup da sahne alacak.

Arch Enemy

Arch Enemy, Christopher Amott tarafından 1995 yılında İsveç'te kuruldu. Century Media Records ile anlaşarak 1996 yılında Black Earth albümünü piyasaya sürdü. Melodik ve bir o kadar da sert parçaların yer aldığı bu albüm, kısa sürede grubun adını duyurmasını sağladı; ancak 2000 yılında Arch Enemy yollarını vokalist Johan Liiva ile ayırdı. Johan Liiva'nın yerine Angela Gossow'un grubun kadrosuna dahil olmasından sonra melodik İsveç death metalinin en popüler gruplarından biri olmayı başaran Arch Enemy, müziğiyle her geçen gün daha büyük kitlelere ulaşıyor. Angela Gossow'un gruptan ayrılmasıyla Arch Enemy, yoluna vokalde Alissa White-Gluz, elektro gitarlarda Michael Amott ve Nick Cordle, bas gitarda Sharlee D'Angelo ve davulda Daniel Erlandsson ile devam etmeye karar verdi. 17 yıllık müzik kariyerinde 9 albüm, bir canlı albüm, 2 DVD ve 3 EP yayınlayan Arch Enemy'nin lideri Michael Amott, The Agonist grubunun eski vokalisti olan Kanadalı Alissa White-Gluz ile beraber yeni savaşlar ve zaferler beklediklerini ve 2014 yılında piyasaya çıkaracakları yeni albümleri War Eternal'ın Arch Enemy'nin en iyi metal eseri olduğunu söylüyor. Alissa White-Gluz'un yer aldığı albümün War Eternal adlı şarkısına çekilen klibi eleştirmenlerden ve dinleyicilerden tam not alan Arch Enemy yeni vokalistiyle MSF seyircisini büyüleyecek.

Pentagram

Pentagram, 1987 yılında Hakan Utangaç ve Cenk Ünnü tarafından kuruldu. Grup, 1990 yılında yayınladığı Pentagram albümüyle kısa sürede heavy metalin ülkemizdeki sembolü haline geldi. Vokalde Gökalp Ergen, elektro gitarlarda Hakan Utangaç ve Metin Türkcan, bas gitarda Tarkan Gözübüyük ve davulda Cenk Ünnü'den oluşan Pentagram, yaşadığımız dönemin duygusunu çeşitli metaforlar ve müzik yoluyla ifade ederek, tüm metalseverler tarafından sözleri ezbere bilinen şarkılara imza atıyor. Bugüne kadar Judas Priest, Whitesnake, Accept, Manowar, Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax, Queensryche, Guns N’ Roses, Alice in Chains ve Rammstein gibi dünyaca ünlü gruplarla birlikte sahne alan Pentagram; 2014 yılına, yurt içinde ve yurt dışında verilecek bir dizi konserle başlıyor.

Tarih: 24 Mayıs 2014

Yer: KüçükÇiftlik Park, İstanbul

Saat: 15:00

Bilet: Biletix


Festival hakkında daha detaylı bilgi için festival sayfasını ziyaret edebilirsiniz www.istanbulageliyor.com

 

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In