Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 2017 Etklinlik Takvimi

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 2017 Etklinlik Takvimi

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul 2017, 20-25 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu önemli etkinlik, Grand Pera'da yapılacak.

Mercedes-Benz Fashion Week için isim sponsorluğu desteğini birkaç sene önce vermeye başladı. Ve bu isim sponsorluğuyla beraber, İstanbul’da düzenlenen moda haftaları dünyanın Londra’dan, New York’a en prestijli etkinlerini düzenleyen ajans tarafından gerçekleştirilmeye başlandı. Bu atılımla birlikte İstanbul’la düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week organizasyonları, dünya çapında ciddi anlamda bir aktör oldu.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2017 sezonu 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında İstiklal Caddesi'nde bulunan tarihi Cercle d'Orient binasını kapsayan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera’da gerçekleşecek. Moda dünyasının tüm önemli aktörleri tarafından heyecanla beklenen etkinlik, Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarının sunumu dışında, marka ve tasarımcıların satış etkinliklerinden modayı farklı boyutlarıyla konu alan film gösterimlerine zengin bir programla dokuzuncu sezonunu karşılamaya hazırlanıyor.  

Mercedes-Benz Fashion week

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, dokuzuncu sezonunda  sadece Türkiye’nin değil, bölgenin de en büyük uluslararası moda etkinliği olma özelliğini sürdürecek. Uluslararası moda takvimi doğrultusunda her sene iki kere düzenlenen etkinlik, marka ve tasarımcılara gerek koleksiyon sunumları, gerekse son tüketiciye hitap eden satış etkinlikleri ile 360 derecelik bir platform sağlıyor ve Türkiye'de tasarımın ve hazır giyimin global ölçekte konumlandırılmasına katkıda bulunuyor. Bu doğrultuda, sektör profesyonellerine 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından Nelly Rodi, Sonbahar/Kış 2018 ve İlkbahar/Yaz 2018 sezonlarına seminerleriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer alıyor. Ayrıca seçili marka ve tasarımcılar, pop-up mağazalarla moda haftasından başlayarak bir ay boyunca Grand Pera bünyesinde son tüketici ile buluşma fırsatı yakalayacaklar. "Fashion in Motion" seçkisi ise, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul küratörlüğünde bir araya getirilen moda filmlerini etkinlik davetlileriyle buluşturacak.  Her sezon desteklediği tasarımcının koleksiyonunu sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benzi  bu sezon Türk moda sektörünün sıradışı tasarımcı markalarından DB BERDAN'ın  Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunu “Mercedes-Benz presents DB BERDAN” adıyla sunacak. Defile, sunum ve sergiler haricinde farklı etkinlikler İstanbul’un farklı noktalarında moda, yaşam stili ve farklı sanat disiplinlerini birleştirerek uluslararası ölçekte ses getirecekler.

Mercedes-Benz Fashion week İstanbul


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In