Mercan Dede Ensemble, Azam Ali ve Zara aynı sahnede

Zorlu PSM'nin sunduğu, Mercan Dede'nin sanat yönetmenliğini üstlendiği Mercan Dede Ensemble'a, büyüleyici sesleriyle dünya müziğinin en önemli vokal sanatçılarından Azam Ali ve Türk Halk Müziği'nin yıldızı Zara konuk sanatçı olarak eşlik ediyor.

İran asıllı müzisyen ve şarkıcı Azam Ali, gençlik yıllarını Hindistan’da geçirip daha sonra, müzikal bir eğitim almak amacıyla ABD'de Los Angeles’a yerleşmiş. 1995 yılında "Vas" isimli grubu Greg Ellis’le birlikte kurduktan sonra albüm dağıtımlarını Narada isimli müzik şirketinin yapmasıyla grup dünyada tanınmaya başlar. Azam Ali imzasının geçtiği cümlelerde, new-age akımının etkileri ve doğu mistisizminin ağırlığı hissedilir. Tibet çalgıları, ud, çello, zil ve ritm sesleriyle bezenmiş müziklere, Azam Ali’nin büyülü vokali eşlik eder. Çok sesli elektro-etnik müziğin en iyi örneklerinden birini icra eden Azam Ali, hem popüler dinleme zevkinin hem sanatsal kriterlerin doruğunda üstün ve özgün eserler üretmektedir. Elektronik folk müzik akımını benimseyen sanatçı Azam AliMercan Dede'nin müziği ile kendi sesini birleştirdiği sahnesiyle bizlere sıradışı bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. 

Türk halk müziği ses sanatçısı Zara, 1998 yılında ilk albümü "Avuntu"yu piyasaya sürdükten iki sene sonra ikinci albümü "Boyut" çıkarır. birçok albüm ve halk müziği parçalarına sesiyle hayat veren sanatçı Mercan Dede ve Azam Ali'yle 23 temmuz akşamı aynı sahneyi paylaşacak. 

Mercan Dede Ensemble konser bilet fiyatları 

1. Kategori 135TL

2. Kategori 110TL

3. Kategori 86TL

4. Kategori 62TL

5. Kategori 39TL

Muhteşem sesli iki kadın Zara ve Azam Ali, Mercan Dede Ensemble sahnesinde bir araya geliyor. 23 Temmuz Çarşamba, 21:30'da gerçekleşecek etkinliğin biletlerini Zorlu Center PSM'den temin edebilirsiniz.