Mega Şehir İstanbul Sergisi 21 Mart’ta Kapılarını Açıyor

Fotoğraflarla İstanbul’u anlatan Mega Şehir İstanbul Fotoğraf Sergisi 21 Mart’ta kapılarını İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde açıyor.

İstanbul, modernizm ile retro arasında kalmış bir şehir. Şehir yüzünü değiştirmeye çalışsa da eski benliğini, kültürünü, tarihini, mimarisini de korumaya çalışıyor. Şehrin bu arada kalmış; bir yandan değişmeye çalışan, bir yandan da kendini korumaya çalışan halini anlatan fotoğraf sergisi Mega Şehir İstanbul, İstanbul Fotoğraf Galerisi’nde kapılarını açıyor.

İstanbul Fotoğraf Galerisi bünyesinde gerçekleştirilen Timurtaş Onan Fotoğraf Atölyesi Proje grubu fotoğrafçılarının eserlerinden oluşan Mega Şehir İstanbul adlı sergi 21 Mart salı günü saat 19:00’da  açılıyor. Sergi 8 Nisan tarihine kadar ziyaretçiye açık.

Mega Şehir İstanbul Fotoğraf Sergisi

İstanbul bir yönüyle eski yaşam tarzını korumaya çalışsa da globalleşmenin etkisiyle büyüyen ve modernitenin getirdiği yaşam tarzları şehrin her köşesinde kendini gösteriyor. Fotoğrafçılar; yaklaşık 1 yıl süren bu uzun soluklu proje ile; yüksek tempolu iş ve şehir yaşamını, kentin hareket alanlarını kullanarak fotoğrafladılar.

 Sergide her fotoğrafçıdan fine art koleksiyon kağıdına basılı 2 şer renkli fotoğraf yer alıyor. Ayrıca sergi kitabında her fotoğrafçıdan dörder eser yer almaktadır.

Sergide  : İhsan Gökay Aka, Murat Aktaş, Emel Arısan Yöney, Reyhan Aygör İncekara, Pınar Ballıkaya, Neslihan Baran Sami, Bige Baykoca Süslü, Nurhayat Baysal, Mehmet Bor, Fikriye Bulunmaz, Nesrin Emanet, Halil Erkaya, Nuray Karanfil Şar, Mert Kitapçı, Ertuğrul İsmet Örs, Halil Özkan, Recep Pehlivanlar, Tülin Şahin Safi, Serdar Tunçer, Özlem Uçarkuş, Birsen Uzun, Seda Welsh, Fevzi Yağcı ve Güneş gibi fotoğrafçılar yer alıyor.

Mega Şehir İstanbul Sergisi


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In