Mahalle Moda'da nerelere gidilir?

İstanbul'un en güzel semtlerinden Moda'da hiç modası geçmeyen mahalle kültürü mekanlara yayılıyor. İstanbul'da samimi sohbet edip, lezzetli bir şeyler yiyip, içip ve hatta alışveriş yapabileceğiniz 6 güzel mekan.

Kadıköy'ün en stil sahibi mahallesi Moda, Karaköy'den sonra popülerliği yükselen semtlerden. Birden fazla dekoru, lezzeti ve tatlı dilli mekanların açılmasıyla uğrak semtlerden olan Moda'da sizler için nerelere gidilir, ne yenir? Bir liste çıkardık.

 

Fahriye Cafe

fahriye cafe moda

Her erkeğin ilk gençliğinde aklını başından alan bir Fahriye Ablası vardır. Hatta kadınlarında kıskandığı kişidir Fahriye Abla. Yeşilcam’ın unutulmaz rollerinin sahibi Müjde Ar’ın karakteri Fahriye Abla, Mahalle Moda’da hayat buluyor. Girişte sizlere, Müjde Ar yukarıdan bir selam veriyor. Ne keksiz ne kitapsız durabilen mekanın alt katı kadar üst katıda çok nostaljik. Fahriye’de çay, kahve demlikte atıştırmalıklarda ev yapımı.


Adres: Moda caddesi, Leylek sokak, No: 3/A, Kadıköy


Pasaj Cook & Book

pasaj cook book kadıkoy

Hem lezzetli yemekler yiyip hem de kitapları karıştırabileceğiniz mekanın bonusu vejetaryen mutfağı, mekanın sahibi Beyhan Hanım'ın marifetli elinden çıkan tatlardan Girit mantısı, havuç yuvalaması ve mercimek köftesini mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Kendilerini Instagram’dan takip etmek isterseniz. @pasajcookbook


Adres: Bahariye Caddesi, No 81/23 Moda-Kadıköy 


Nun Vintage Coffee

nun vintage

Moda’nın en havalı ve en nostalji kokan mekanı Nun'un içinde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınızı garanti ediyoruz. İsminden anlaşıldığı gibi burası hem damağa hem de dolaba hizmet eden bir mekân. ikinci el vintage ürünleri kadar dikkat çeken kahveleri arada bir yapılan teraryum workshopları ve İstanbul’un geleneksel lezzetlerini mutfağına taşıyan Nun'un birde Instagram hesabı var. @nunvintagecoffee adresinden takip edebileceğiniz mekana giderseniz hashtaginizde belli #nundiyebiryer.


Adres: Atifet Sokak No:12/A Moda

Cherrybean Coffees

moda kadıkoy kahve durağı

Türkiye’nin ilk butik kahvecisi Cherrybean’de mis gibi kokan kahveleri gözünüzün önünde kavruluyor. Kadıköy’ün Moda Caddesi’nde yer alan mekanın kurabiyeleri ve kekleri de, kahveleri kadar lezzetli.


Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. No:122/1 Moda/Kadıköy 


Munchies Crepe & Pancake

pancake kahvaltı

New York kahvaltı kültürünün yıldızı Pancake’ler İstanbul’da pek çok mekanı istila etmesinin yanında sadece kendisine has mekanların açılmasına bile sebep oldu. En popüleri de bu ara gitmeyeni dövdükleri Munchies Crepe. Küçük bir mekanı olan Munchies’de reçel, marmelat, çilek, muz, Nutella, fındık/fıstık ezmesi, şurup ile sunulan pancakeler sıcacık geliyor.


Adres: Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No: 62/A, Moda – Kadıköy / İstanbul

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In