KısaKes Film Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu

Liseli gençlere kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam hazırlamak amacıyla düzenlenen KısaKes Film Yarışması, bu yıl 4.kez düzenlendi.

Türkiye'nin farklı sosyal ortamlarında yer alan gençlerin birbirleriyle ortak paydada buluştuğu KısaKes Film Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu. Bahçeşehir Üniversitesi ve SinemaTürk'ün katkılarıyla düzenlenen törende Özel Ataşehir Adıgüzel Bilişim Anadolu Teknik Lisesi öğrencisi Tezcan Ataroğlu’nun yönettiği ve Özel Ataşehir Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinin rol aldığı “Örümcek Ağı” filminin başrol oyuncuları İrem Armağan ve Elçin Yavuz, “En İyi Oyuncu Dalında Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. Ödülü, törene katılamayan öğrenciler adına filmin yönetmeni Tezcan Ataroğlu aldı.

Bu yıl Onur Ünlü, Zeynep Tül Akbal, Ahmet Mümtaz Taylan, Gonca Vuslateri, Sarp Levendoğlu ve Berrak Tüzünataç’ın jüri üyeleri arasında yer aldığı yarışmada geçen sene de En iyi Yönetmen Ödülü’nü “Boşluk” isimli kısa filmle Özel Ataşehir Bilişim Anadolu Teknik Lisesi öğrencisi Denizhan Yıldız, En İyi Oyuncu Ödülü’nü ise yine aynı filmle Özel Ataşehir Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Efe Akercan kazanmıştı.

Ödül kazanan diğer isimler ise:

Altın Makas Ödülü;
Film: Az Kaldı
Yönetmen: Mert Avadya

2.'lik Ödülü;
Film: Robenson
Yönetmen: Berk Kuşbeygi

3.'lük Ödülü;
Film: Malfunctioning Goods
Yönetmen: Mustafa Doğa Doğan

En İyi Oyuncu Dalında Jüri Özel Ödülü;
Film; Örümcek Ağı
Oyuncular: Elçin Yavuz, İrem Armağan

En İyi Görüntü Yönetmeni Jüri Özel Ödülü;
Film:Düş'ünce
Görüntü Yönetmeni:Engin Şemsi
Sinematürk Özel Ödülü;
Film: Müziğe Yolculuk
Yönetmen: Batuhan Demirkaplan


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In