Kendi küçük marifeti büyük fotoğraf makinesi RX100 III

Sony Cyber-shot'un yeni modeli RX100 III ile fotoğraflarınız artık daha profesyonel kendi küçük, marifeti büyük bu fotoğraf makinesi ile zamanı durdurun.

Hafiflik ve güzel bir görünüm sağlamak için dayanıklı, taşıması kolay, alüminyumdan yapılan Cyber-shot RX100 III, öncüllerinin büyük beğeni toplayan şöhretinden güç alıyor. Daha da geliştirilen lens ve hızlı görüntü işlemci, tümü gerçekten de cebe sığacak boyutlarda olan şık bir sabit lensli fotoğraf makinesinde yer alan ZEISS T kaplamalı gizlenebilir OLED Tru-Finde vizör, geliştirilmiş video özellikleri ve 180 derece eğilebilir LCD ile tamamlanıyor.
Hiç olmadığı kadar parlak ve geniş olan ZEISS Vario-Sonnar T 24-70mm F1.8-2.8 lens, uçsuz bucaksız manzaralardan anlamlı portrelere kadar her şeyi yakalıyor.

Telefoto ucundaki büyük F2.8 maksimum diyafram açıklığı sayesinde, nesneler arka plandaki pürüzsüz bokeh üzerinde mükemmel netlikte görünüyorlar. Lensin etkileyici ışık toplama gücü, hızlı hareket eden konuları dondurmak için daha yüksek deklanşör hızlarına da imkân veriyor. Dahili 3 kademe (1/8) Yoğunluk filtresi bol güneşli dış mekan veya özellikle bulanıklaştırılan hareketli su çekimlerinde yaratıcılığınızda daha esnek olmanızı sağlamakta.


Cyber-shot RX100 III’e yapılan bir diğer ekleme ise, kullanıcıların heyecanla beklediği, fotoğraf makinesini gözünüze tuttuğunuzda parlak, detaylı izleme sunan yüksek kontrastlı gizlenebilir OLED Tru-Finder vizör. Vizörün optik yüzeyleri arasında, yansımayı önemli ölçüde azaltan ve köşeden köşeye olağanüstü netlik sunan bir ZEISS T kaplama da bulunuyor. Aynı zamanda, vizör ile monitör arasında otomatik geçiş imkânı veren kullanışlı bir göz sensörü de bulunuyor.

2014 Temmuz ayında Türkiye’de satışa sunulan RX100 III 2499 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile fotoğraf severlerin beğenisine sunuluyor.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In