Kelebek Çiftliği’nde onlara dokunun, besleyin ve öğrenin

Bir kelebek gördüğümüzde içimize bir mutluluk dolar. Peki, dünyada boyları 1.5 ila 30 cm arasında değişen 200.000 farklı kelebek türü olduğunu biliyor muydunuz?

Bir kelebeğin hikayesine tanıklık edip, onların etrafında büyülü bir gün geçirmeye ne dersiniz?

İstanbul Kelebek Çiftliği, sizi kelebeklerin bu bir günlük hikayelerine ortak olmaya davet ediyor. Soyları 50 milyon yıl öncesine dayanan ve bu canlıların son yıllarda yaşam alanları giderek daralıp yok olma tehlikesi yaşıyor. Kelebek serasında ki kelebekler, tüm dünyadaki çiftlerde bulundurulmak üzere özel olarak üretiliyor.

 

Bir kelebeğin hayatta kalma hikayesidir. Yumurtadan kelebeğe dönüşüm yolculuğu, doğanın en inanılmaz mucizelerinden biridir. Bütün zorluklara ve sayılarını azaltan düşmanlarına rağmen, savunmasız görünen bu muhteşem canlıların yumurtadan çıkmalarından itibaren gösterdikleri hayatta kalma mücadelesinin ödülü, renkli bir uçuşla geçen kısacık birkaç gündür.

Kelebekler hakkında en dikkat çekici şey, hayatlarının çoğunluğunu bir tırtıl olarak geçirmeleridir.Rengarenk kanatlara sahip uçan böceklere dönüşene kadar, hiç de ilginç görünmeyebilirler. Acaba kelebekler göründükleri gibi güzel ve dertsizler mi?

kelebek-ciftligi

İstanbul Kelebek Çiftliği’nde kelebeklerin görkemli dünyasında çıkıp onları tanışıp sonra bir kelebeğin yaşam döngüsüne rehber eşliğinde tanıklık edeceksiniz. Bu yolculukta renk renk uçuşan kelebekler, tropik bitki ve çiçekler arasında dilediğiniz kadar fotoğraf çekmek serbest, oldukça geniş bir alana sahip çiftlikte piknik yapmak, koşup oynamak hatta orman safarine katılmak mümkün.

 İstanbul Kelebek Çiftliği; 09:00 - 18:00 saatleri arası hergün ziyarete açık. Giriş ücreti yetişkin 20TL, öğrenci 17.50TL. 

Adres: Fatih Sultan Caddesi, Zerzevatçıköy (Acarkent bitişiği) Beykoz / İstanbul

Tel: (216) 319 5253


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In