Karaköy Güllüoğlu’nun Dillere Destan Lezzeti

Karaköy Güllüoğlu’nun Dillere Destan Lezzeti

İstanbul’da baklavası bu kadar ün salmış bir başka baklavacı daha yoktur. Baklava ve Karaköy dendi mi akla önce Güllüoğlu gelir İstanbul’da, tıpkı Güllüoğlu dendiğinde akla Karaköy’ün geldiği gibi…

Lezzeti nam salmış diğer örnekleri gibi Güllüoğlu’nun da insanın kafasını karıştıracak birçok kopyası bulunuyor ne yazık ki. Asıl Güllüoğlu, Gaziantepli baklava ustası Mustafa Güllü tarafından kurulduğu 1949 yılından beridir aynı yerde hizmet veriyor, yani Karaköy’den başka yerde şubesi yok. Diğer semtlerde göreceğiniz Güllüoğlu dükkânları, aslında Güllü ailesinin diğer üyelerinin Güllüoğlu’ndan ayrılarak kurdukları firmaların dükkânları. Gerçek Güllüoğlu’nu, logosundaki Galata Kulesi’nden ayırt edebilirsiniz.

Cevizli, kaymaklı, Antep fıstıklı gibi her türlü baklava çeşidini tadına doyamayacağınız bir lezzette üreten Güllüoğlu’nun özellikle kuru baklavası denenmeye değer. Güllüoğlu’nun en ünlü tatlarından birisi de peynirli su böreği. Hatta siz de bizim yaptığımız gibi önce böreğinizi, ardından da baklavanızı afiyetle mideye indirebilirsiniz.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In