Kahvaltı da bitti

Peter Turrini'nin Nihayet Bitti ve Eugene O'Neill'ın Kahvaltıdan Önce oyunlarından yola çıkılarak oluşturulan Kahvaltı da Bitti, 21 Haziran'da Şermola Performans'ta sahneleniyor.

Oyun, kişinin hayatta kalma mücadelesini iki 'Oyun Kişisi'yle, konvansiyonel anlatım biçimlerini performatif olanla iç içe geçirerek anlatıyor. Parçalanmış yaşamlarındaki 'Oyun Kişileri', aynadaki suretin, insanın kendi gerçekliğiyle ne kadar örtüştüğünü; beden kullanımındaki parçalılıkla da gösteriyor. Aynasındaki parçalılıkla karşılaşan oyuncu, kendi bütünselliğine ulaşamıyor. Oyun kişilerinin ani, kesintili ve şaşılası beden kullanımlarına müzik ve dans da ekleniyor, parçalılık büyüyor.

Umudun yittiği zamanlarda, insanın kendi bütünlüğünü sağlaması nasıl mümkün olur? Kendi imgesini, dış dünya gerçekliğinde gören insan, olmak istediğiyle olduğu, bulunmak istediğiyle bulunduğu yer aynı olmadığında; ayna kimin gereceğini gösterir? Sahiden, oyun bittiğinde, aynaya bakılabilir mi?  Ölüm, insanın hep vazgeçemediği bir seçenek mi?

Oyunun biletlerini Biletix'ler ve Şermola Performans'ın gişelerinden temin edebilirsiniz.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In