Jamie Cullum, İstanbul'a geliyor!

24.Akbank Caz Festivali kapsamında dünyaca ünlü şarkıcı, söz yazarı ve piyanist Jamie Cullum, Zorlu PSM'ye geliyor.

Caz müziğinin önemli ismi Jamie Cullum İstanbul'a geliyor!

Günümüzün yıldız cazcılarından Jamie Cullum, genç yaşında kariyerine sığdırdığı bir Grammy, iki Altın Küre, iki BRIT, GQ Dergisi Yılın Müzik Adamı gibi sayısız ödülleri kadar, dünyanın dört bir yanında verdiği konserlerinde müthiş enerjisi ile izleyenleri kendisine hayran bırakıyor. Klasik caz ile popu, yeni ve kendine has yöntemlerle harmanlayan sanatçı canlı performansların da yaptığı eski-yeni enteresan cover‘larla tanınan Cullum'un en ilginç performanslarından biri Gene Kelly‘nin Singin’ in the Rain‘i ile Rihanna‘nın Umbrella‘sını buluşturması. Söylediğine göre Gene Kelly ile Rihanna‘yı rüyasında dans ederken gördükten sonra bu alaşım ortaya çıkmış.

Caz ile olan ilişkisini hip hop dinlerken keşfettiğini belirten sanatçı durumu; “Snoop Dogg dinleyip caz şarkısı yazabiliyorum, bu da sanırım tanrının bana verdiği bir hediye” olarak açıklıyor. Sanatçının geçtiğimiz yıl piyasaya çıkardığı ve “Son birkaç senede hayatımda attığım büyük adımları anlatan bir çalışma” diyerek tanımladığı son albümü “Momentum”, kendi tarzını caz ekseninden uzak tutmadığı pop-caz karışımı parçalardan oluşuyor. Konserleriyle her defasında izleyici üzerinde iz bırakan Jamie Cullum, şimdiden dünya çapında bir “jazz star” olarak kabul görüyor.

24.Akbank Caz Festivali, Jamie Cullum Konser Bilet Fiyatları

1. Kategori - 190.00 TL

2. Kategori - 150.00 TL

3. Kategori - 115.00 TL

4. Kategori - 90.00 TL

5. Kategori - 70.00 TL

6. Kategori Öğrenci - 50.00 TL

24.Akbank Caz Festivali Kapsamında 30 Ekim 2014 saat 20:30'da Zorlu PSM'de sahne alacak Jamie Cullum'un biletlerini Biletix  veZorlu PSM'den temin edebilirsiniz. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In