Iyeoka İstanbul'da!

Buğulu sesi ile Iyeoka, 16 Mayıs akşamı Babylon sahnesinde sevenleriyle tekrar bir araya geliyor.

Tam adı Iyeoka Okoawo olan Nijerya asıllı güzel ses, ilk aklımıza Simply Falling şarkısı ile kazındı. Şiir yazan, şarkı besteleyen, eğitmenlik yapan ve en önemli aktivistlerden biri olan Iyeoka, müzik kariyerinden önce eczacılık üzerine eğitim alıyordu. Müziğe olan tutkusu bu eğitiminden ağır basınca The Rock Funk Tribe isimli grubunu kurdu ve besteleyip yazdığı şarkıları caz, soul ve blues yorumları ile grubu ile birlikte söylemeye başladı.

Grubundan bağımsız ilk albümü Black & Blues ‘ü 2004 yılında çıkardı. Ardından Hum The Bass Line, Say Yes gibi başarılı albümler çıkaran Iyeoka, bir albümünün tüm gelirini Global Fund’a bağışlaması ile ülkensinde daha da büyük bir üne sahip oldu. Soul ve rhtyhm’n blues’a getirdiği yenilikçi pop yaklaşımı ile özel bir sese sahip olan Iyeoka, geçtiğimiz sene verdiği açık hava konseri ile İstanbul’da hayran kitlesini artıran sanatçı, yeniden İstanbu’da konser vermeye geliyor.

Akustuği ile İstanbul'da gece mekanlarının en iyilerinden biri olan Babylon sahnesinde yeniden İstanbullu sevenleriyle buluşacak sanatçını bu unutulmaz performansını kaçırmayın. 


MAY

16

2015

Iyeoke Konseri

Mekan :
Saat :

BİLET FİYATI :73 TL
 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In