İTHİB 10.Kumaş tasarım yarışması

“Yaratıcılığını Özgür Bırak” İTHİB’den yetenekli gençlere çağrı var: En moda kumaşı tasarla, büyük ödülü sen kazan!

Genç tasarımcıların hayal güçlerinin yarıştığı ve 10 yılda birçok tasarımcının kendi kanatlarıyla uçması için İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle öncülüğünde düzenlenen, onlara destek vererek cesaretlendiren İTHİB Kumaş Tasarım Yarışması bu sene 10. Yaşını kutluyor.

Kumaş Tasarım Yarışması finali, 22 Ekim Perşembe akşamı Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Gecede 10 finalistin üretilen 6'şar kumaş tasarımı Hakan Akkaya imzalı özel bir sunumla yerli ve yabancı basın mensupları, akademisyenler ve çalışmaları ile tekstil sektörüne yön veren İTHİB üyelerinden oluşan jüriye sunulacak. Çağla Şikel, Özge Ulusoy gibi başarılı modellerin yanı sıra sürpriz bir isim de podyuma çıkarak geceye damgasını vuracak.

İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle, Türkiye'nin katma değere sahip kumaşlarda ön plana çıkmasında bu tür yarışmaların çok büyük rol oynadığına değinerek, tekstilin sanatın bir dalı gibi evrensel değer taşıdığını söyledi. Gülle, "Dünyanın her yerinde moda tasarımcıları her zaman en iyi kumaşın arayışı içinde. Bizim bundan sonraki hedefimiz kumaş tasarımında  uluslararası platformda öncü olmak." dedi.

Yetenekli gençleri teşvik ederek sektöre kazandırmayı ve Türk tekstil sektörünün yaratıcı gücünün yükseltilmesini amaçlayan yarışmada; dokuma, örme, baskı ve dokusuz yüzeyler olmak üzere dört üretim tekniğinden en fazla ikisiyle katılabilecek.

Yarışmaya başvuruda bulunacak adaylarda; TC veya KKTC vatandaşı olması, 35 yaşını aşmamış olması, moda çevresinde markalaşmış veya adına kayıtlı ticari firması veya markası olmaması, ticari sponsoru bulunmaması ve İTHİB’in daha önceki Kumaş Tasarım Yarışmaları’nda ilk üç dereceye girmemiş olması şartı aranacak.

Detaylı bilgiye www.kumastasarimyarismasi.comwww.itkib.org.tr adreslerinden ulaşabilirsiniz.

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In